W hołdzie dla bogatej tradycji

W hołdzie dla bogatej tradycji

W dniu 25 marca 2019 roku na dziedzińcu Publicznego Gimnazjum im. ks. Zdzisława „Jastrzębiec” Peszkowskiego miała miejsce ceremonia odsłonięcia i poświęcenia tablic pamiątkowych.

Tablicę poświęconą patronowi szkoły odsłonili wójt Władysław Piątkowski wspólnie z przewodniczącym rady gminy Bogusławem Sikorskim, przewodniczącą komisji oświaty RG radną Ewą Łubińską i Anną Bałut przewodniczącą rady rodziców.
Ceremonia odbyła się przy udziale ks. biskupa Piotra Jareckiego, przedstawicieli samorządu, Szczepu Drużyn im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, duchowieństwa, rady pedagogicznej, młodzieży i zaproszonych gości. 
Pani dyrektor Janina Pawełek przypomniała zgromadzonym bogate tradycje belskiego gimnazjum, spotkania z patronem szkoły, czy wyjazdy na Kresy Rzeczpospolitej „Śladami wielkich Polaków”.
Na tablicy poświęconej ks. Zdzisławowi „Jastrzębiec” Peszkowskiemu umieszczono Jego wizerunek oraz napis „W hołdzie oficerom polskim, którzy zginęli w Katyniu, Charkowie i Miednoje w 1940 roku”. Na drugiej, która stanęła przy świerku przywiezionym z katyńskiego lasu przez młodzież i pedagogów podczas jednej z wielu wycieczek do Katynia organizowanych przez dyrektor szkoły umieszczono słowa ks. Peszkowskiego „Matko Boża Katyńska, u Twoich stóp składamy dziś tę naszą bolesną pamięć”.
Na zakończenie uroczystości zebrani mieli możliwość zwiedzania szkoły, obejrzenia pamiątek po patronie i zapoznanie się z patriotycznymi tradycjami szkoły, która do końca stara się realizować swoją misję wychowywania młodego pokolenia.

Emilia Tomasiak

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja