W duchu patriotycznego wychowania

W duchu patriotycznego wychowania

Wycieczka do Katynia uczniów klas trzecich Publicznego Gimnazjum im. ks. Z. J. Peszkowskiego w Belsku Dużym.

W dniach 13-18 maja 2019 r. uczniowie klas trzecich Publicznego Gimnazjum im. ks. Z. J. Peszkowskiego w Belsku Dużym, którym towarzyszyli wychowawcy, dyrektor szkoły, Władysław Piątkowski – wójt gminy Belsk Duży, ks. proboszcz Jarosław Siuchta, Marek Szewczyk – kierownik obiektów sportowych w gminie Belsk Duży, uczestniczyli w pielgrzymce do Katynia. Wyjazd odbył się dzięki wsparciu finansowemu instytucji, które doceniają wagę patriotycznego wychowania.
Dziękuję serdecznie Radzie Gminy w Belsku Dużym, wójtowi gminy w Belsku Dużym – Władysławowi Piątkowskiemu, Radzie Nadzorczej i Zarządowi Banku Spółdzielczego im. Stefczyka w Belsku Dużym, Firmie Jarper z Wólki Kosowskiej oraz Fundacji Rajpol z Wólki Łęczeszyckiej.
To dzięki Państwa przychylności i hojności po raz jedenasty młodzież dotknęła bogactwa historii, piękna Kresów Wschodnich, poznała miejsca związane z polską kulturą. W ciągu tych niezapomnianych sześciu dni odbyliśmy sentymentalną podróż śladami wielkich Polaków: T. Reytana, J. Piłsudskiego, A. Mickiewicza i Elizy Orzeszkowej. Złożyliśmy hołd oficerom zamordowanym w 1940 roku na „nieludzkiej ziemi” na Polskim Cmentarzu Wojennym w Katyniu. Uczniowie poznali miejsca niezwykłe, spotkali wyjątkowych ludzi i docenili wartość odkrywania Kresów.
Dziękuję Renacie Ostatek – sekretarz Urzędu Gminy w Belsku Dużym i Marii Walewskiej-Żółcik – dyrektor GZOPO w Belsku Dużym za pozyskanie słodyczy z zaprzyjaźnionej firmy Ferrero, które przekazaliśmy dla uczniów szkoły w Baranowiczach oraz w Grodnie.
Janina Pawełek, dyrektor PG
im. ks. Zdzisława Jastrzbiec
Peszkowskiego w Belsku Dużym

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja