Niecodzienna lekcja WF-u

Niecodzienna lekcja WF-u

Reprezentacja Polski siatkarzy przygotowująca się do XXX. Letniej Uniwersjady gościła w Belsku Dużym. Młodzi sportowcy przeprowadzili dla uczniów szkół z terenu gminy Belsk Duży zajęcia siatkarskie. Nietypowa lekcja WF-u odbyła się w hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum.

Organizatorami niecodziennej lekcji WF-u dla uczniów gminnych szkół podstawowych i gimnazjum były: Stowarzyszenie Kibicujemy z Klasą na czele z Krzysztofem Małachowskim, UKS Belsk Duży oraz szkoły gminne.
Do Belska Dużego przyjechało dwunastu zawodników, którzy przygotowują się do studenckich igrzysk. W piątek, 7 czerwca siatkarze rozpoczęli zgrupowanie w Nowym Dworze Mazowieckim. Trenerami tej drużyny są Paweł Woicki (złoty medalista Mistrzostw Europy z 2009 roku, czterokrony wicemistrz Polski) oraz Daniel Pliński (srebrny medalista Mistrzostw Świata w 2006 roku oraz złoty medalista Mistrzostw Europy z 2009 roku).
Wraz z siatkarzami w belskiej hali sportowej pojawił się również Włodzimierz Sadalski – dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej, mistrz świata z Meksyku (1974) oraz mistrz olimpijski z Montrealu (1976).
Młodzi polscy siatkarze wraz z trenerami poprowadzili dla uczniów z gminnych szkół niezapomnianą lekcję WF-u. Dzieci i młodzież z klas IV-VIII i gimnazjum mieli do dyspozycji kilka stacji, na których uczyli się siatkarskiego rzemiosła. Ponadto doskonalili technikę odbicia, zagrywki czy bloku.
Na koniec reprezentanci Polski pokazowo trenowali przed zgromadzonymi uczniami.
Po pobycie w belskiej hali sportowej siatkarze odwiedzą sady i jedną z grup producenckich owoców.
K. Kowalski / fot. E.Tomasiak

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja