Dh Orłowski odznaczony

Dh Orłowski odznaczony

W dniu 28 lipca Zarząd Gminny OSP RP uhonorował dh Witolda Orłowskiego Złotym Znakiem Związku.

Odznaka ta jest przyznawana za szczególne osiągnięcia oraz za długoletnią aktywną działalność w Ochotniczej Straży Pożarnej lub w Związku OSP RP. Dh Orłowski od 52 lat był strażakiem ochotnikiem OSP Wilczogóra oraz pełnił w tej jednostce funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Był także sekretarzem Komisji Rewizyjnej w Zarządzie Gminnym OSP RP.
Odznaczony odebrał order z rąk dh Władysława Piątkowskiego, wójta gminy Belsk Duży pełniącego obowiązki Prezesa Zarządu Powiatowego OSP RP, dh Romana Woźniaka Prezesa Zarządu Gminnego OSP RP, dh Marcina Błońskiego Komendanta Zarządu Gminnego oraz dh Ireneusza Bałuta Prezesa OSP Wilczogóra. Na ceremonii obecni byli przedstawiciele wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z belskiej gminy, sołtys Wilczogóry Bożenna Korzenko, przedstawiciel Urzędu Gminy Emilia Tomasiak i najbliżsi odznaczonego strażaka ochotnika.
Kameralna uroczystość w wilczogórskiej strażnicy była okazją do wspólnego spotkania i rozmów. Dh Witold Orłowski podkreślał, jak bardzo zmieniła się praca strażaków przez ponad półwiecze. Wcześniej wieś była drewniana, biedniejsza, ale strażacy zawsze mogli liczyć na pomoc mieszkańców. Straż przyciągała do siebie zarówno chłopców jak i dziewczęta, które w zawodach strażackich potrafiły prześcignąć kolegów. W każdą niedzielę odbywały się tu zabawy, nawet w czasach, gdy nie istniała jeszcze remiza. Budowano wtedy drewniany podest umajony gałązkami brzozowymi i tańczono do rana.
– Zrzucaliśmy się na muzyków i napoje, modna była wtedy oranżada – dodawał druh.
Prezes Bałut w swoich wspomnieniach na temat OPS Wilczogóra dodał, że pamięta Witka (dh Witolda Orłowskiego), gdy jako młody chłopak nosił pustaki i pomagał budować remizę, która obecna jest w życiu mieszkańców od tylu lat.
Dh Witold Orłowski po walce z ciężką chorobą zmarł w sobotę, 3 sierpnia.
E.Tomasiak
Urząd Gminy Belsk Duży

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja