Utytułowany karateka z belskiej podstawówki

Utytułowany karateka z belskiej podstawówki

XIII Sesja Rady Gminy była okazją do wręczenia wyjątkowych podziękowań i nagród.

Podczas sesji wójt Władysław Piątkowski wspólnie z przewodniczącym rady gminy Bogusławem Sikorskim wręczyli specjalne podziękowanie młodemu sportowcowi Gabrielowi Gablerowi za wybitne osiągnięcia sportowe i godne reprezentowanie gminy Belsk Duży i Polski na arenie międzynarodowej.
Gabriel jest uczniem trzeciej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Belsku Dużym. W Mistrzostwach Europy WUKF w karate sportowym, które odbyły się pod koniec października w Danii w Odense zdobył brązowy medal. A na zawodach Pucharu Europy WUKF Rumunia 2019 w Cluj-Napoka, które odbyły w pierwszy weekend grudnia wrócił ze złotem. Młody sportowiec odebrał życzenia kolejnych sukcesów sportowych i brawa od zgromadzonych na sali obrad.
Wójt gminy Belsk Duży objął patronatem honorowym organizację I Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej „Belwizja”, w którym nagrodami były bony do Empiku o łącznej wartości 2 000 zł. Nagrody zwycięzcom wręczali wspólnie przewodniczący rady gminy Bogusław Sikorski, dyrektor GZOPO Maria Walewska- Żółcik oraz organizatorka festiwalu dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Belsku Dużym Teresa Bogdańska.
Nagrody odebrali: Weronika Wierzbicka z Goszczyna zwyciężczyni Grand Prix oraz zdobywcy I miejsca: Judyta Łubińska, Jan Korczak, Natalia Górzyńska z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Romualda Traugutta z Łęczeszyc.
II miejsce zajęły dwa zespoły ex aequo. Nagrody odebrały uczennice klasy VII b z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Belska Dużego: Magdalena Gębska, Martyna Kowalczyk, Julia Kowalczyk i Julia Gąsiorowska oraz Oliwia Wawryniuk z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Romualda Traugutta z Łęczeszyc. Adrian Legucki z Błędowa odebrał nagrodę za zajęcie III miejsca w konkursie, a Nagrodę Organizatora - Alan Kucman z belskiej podstawówki.
Rada gminy podczas tej wyjątkowej sesji wręczyła także Medal Pamiątkowy wójtowi gminy Władysławowi Piątkowskiemu. Medal wręczył przewodniczący rady gminy Bogusław Sikorski za zaangażowanie w organizację 100 rocznicy obchodów odzyskania przez Polskę Niepodległości w gminie Belsk Duży, obchodów 80-rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oraz podtrzymywanie i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej w gminie Belsk Duży.
E. Tomasiak
Urząd Gminy Belsk Duży

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja