Logo
Wydrukuj tę stronę

Więcej pracy, większe diety

Więcej pracy, większe diety

Będą podwyżki diet dla radnych i sołtysów.

Nowe stawki diet dla radnych i sołtysów gminy Belsk Duży zostały uchwalone jednogłośnie 30 stycznia. Będą obowiązywać od 1 lutego.
W myśl uchwały wiceprzewodniczący rady gminy, Zbigniew Byrski i Ewa Maciak, za udział w sesji zainkasują 300 zł (do tej pory było to 225 zł), zaś pozostali radni – 200 zł (wcześniej 150 zł).
Więcej pieniędzy radni otrzymają też za uczestnictwo w posiedzeniach komisji. Dieta dla przewodniczących komisji wyniesie 240 zł (poprzednio 180 zł), a dla pozostałych – 200 zł (o 50 zł więcej niż dotychczas).
Nie zmieniła się natomiast dieta przewodniczącego całej rady Bogusława Sikorskiego. Pobiera on ryczałtem miesięcznie 1324,85 zł, niezależnie od tego, ile odbędzie się sesji i komisji.
– Radni mają coraz więcej obowiązków związanych ze sprawowaniem mandatu. Pracy jest bardzo dużo i nie polega ona jedynie na uczestnictwie w sesjach i komisjach – komentuje sprawę Bogusław Sikorski, przewodniczący rady. – Diety nie były podnoszone od kilkunastu lat. Poza tym podwyżki nie będą dużym obciążeniem dla budżetu gminy, zwłaszcza że sesje i komisje odbywają się tylko w razie potrzeb. W niektórych miesiącach nie mamy ani jednego posiedzenia.
Jak wspomnieliśmy, radni podnieśli też diety dla sołtysów za udział w sesji do 100 zł. Wcześniej otrzymywali oni 75 zł. 

Jabłonka - Gazeta informacyjno-reklamowa. Aktualizacja strony: Paulina Omen-Klepacz. Aktualizacja techniczna: Dariusz Nowakowski. Strona stworzona dzięki Joomla.