Zrzutka na walkę z koronawirusem

Zrzutka na walkę  z koronawirusem

Mieszkańcy powiatu grójeckiego uruchomili zbiórkę pieniędzy na rzecz Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu. Chcą wesprzeć placówkę w walce z koronawirusem. Zebrano już 23 675 złotych.

Zebrane fundusze mają być przeznaczone na zakup podstawowych środków ochrony dla lekarzy, pielęgniarek i personelu szpitala. „Chcemy pomóc tu i teraz”, czytamy na stronie internetowej zbiórki pomagam.pl, „Działajmy szybko i sprawnie, bo czas nie jest naszym sprzymierzeńcem i potrzebna jest pomoc. […] Dziękujemy za każdą złotówkę, przychylność, udostępnienie. My też boimy się tego wirusa i chcemy zabezpieczyć tym samym siebie samych na wypadek, gdyby przyszło nam trafić do placówki szpitala. Chcielibyśmy, aby byli tam ludzie, którzy będą w stanie się nami zająć. Aby tak było, personel musi mieć środki ochrony. Pomóżmy im.”
Chwilę po uruchomieniu zbiórki pojawiły się już pierwsze wpłaty. Mieszkańcy przekazują średnio 20-100 złotych, zdarzyły się także wpłaty w wysokości 1600 zł, 1000 zł a także 500 zł.
– Jestem bardzo wdzięczna mieszkańcom powiatu grójeckiego za taką inicjatywę – mówi Joanna Czarnecka, prezes Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu. – Obawiam się jednak, że mimo funduszy będzie problem ze znalezieniem przedsiębiorstwa, które będzie w stanie zrealizować dla nas zamówienie na choćby maseczki. Borykamy się z brakiem podstawowych obłożeń. Udało nam się dzisiaj znaleźć firmę, która dostarczy nam 200 sztuk maseczek. Ta, z którą mamy podpisaną umowę, była w stanie zapewnić ich 50 sztuk, gdzie w normalnej sytuacji otrzymujemy 500 sztuk.
Mieszkańcy powiatu grójeckiego przekazali na poczet PCM w Grójcu 23 675 zł, czyli kwotę, która była określona jako cel akcji. Teraz wsparcia potrzebuje nowomiejska placówka, która prosi, aby wszelkie wpłaty kierować na rachunek bankowy szpitala.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja