Dezynfekowali przestrzeń publiczną gminy Belsk Duży

Dezynfekowali przestrzeń publiczną gminy Belsk Duży

W dniu 8 maja o godzinie 21.45 odbyła się odprawa strażaków prowadzona przez komendanta gminnego OSP przed zaplanowaną akcją dezynfekcji przestrzeni publicznej, w związku z działaniami związanymi z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania pandemii wirusa COVID -19.

Dezynfekcja była zaplanowana na noc w dniu 8-9 maja w godzinach 22.00 – 2.00 w miejscach, gdzie przebywa najwięcej osób, takich jak ośrodek zdrowia, urząd gminy, kościoły, przystanki autobusowe, cmentarze, bank, teren wokół jednostek OSP z terenu gminy, teren wokół świetlicy wiejskiej oraz przed budynkami socjalnymi w Starej Wsi. Wzięli w niej udział przeszkoleni strażacy ochotnicy z Belska Dużego i Lewiczyna pod kierownictwem komendanta gminnego dh Marcina Błońskiego we współpracy z Zakładem Gospodarki Komunalnej w Belsku Dużym.
Samorząd Gminy Belsk Duży przekazał na ten cel jednostkom ochotniczych straży pożarnych sprzęt do dezynfekcji. Opryskiwacze spalinowe Stihl SR430 oraz komplety ubrań przeciwchemicznych powędrowały do Belska Dużego i Lewiczyna, jednostek należących do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
Prace będą przeprowadzane cyklicznie środkiem dezynfekującym zgodnie z harmonogramem prac zatwierdzonym wspólnie z właścicielami obiektówi jednostkami straży. Dezynfekcja jest prowadzona zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego środkami specjalnie do tego przeznaczonymi. Przed rozpoczęciem prac, na stronach Urzędu Gminy podamy ich daty oraz godziny, ale już teraz zwracamy się z prośbą o nieprzebywanie w tym czasie w miejscach objętych dezynfekcją.
Urząd Gminy Belsk Duży
Emilia Tomasiak
Foto: E. Tomasiak/D. Kołacz

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja