W hołdzie Janowi Pawłowi II

W hołdzie Janowi Pawłowi II

Upamiętnić Papieża Polaka w czasie pandemii.

W dniu rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II w gminie Belsk Duży uczczono pamięć o tym Wielkim Polaku. O 11.00 w Belsku Dużym rozpoczęła się transmisja z mszy świętej w kościele Świętej Trójcy pod przewodnictwem proboszcza ks. Jarosława Siuchty upamiętniająca patrona Publicznej Szkoły Podstawowej w Belsku Dużym. Uczestniczył w niej wójt Władysław Piątkowski, radni gminni z wiceprzewodniczącą Ewą Maciak, dyrektor GZOPO Maria Walewska-Żółcik, dyrektor belskiej szkoły podstawowej Teresa Bogdańska oraz przedstawiciele społeczności szkolnej i mieszkańcy.
Po południu także w Sanktuarium MB Lewiczyńskiej, w którym gościł biskup krakowski i późniejszy Święty – Karol Wojtyła, odprawiono mszę świętą celebrowaną przez ks. proboszcza Sławomira Paszowskiego, w której uczestniczyli dyrektor Justyna Błońska z PSP im. UNICEF w Lewiczynie, dyrektor Marzena Jakóbowska-Kępka z PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie, przedstawiciele społeczności szkolnych oraz strażacy ochotnicy: komendant gminny ZOSP RP dh Marcin Błoński oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lewiczynie z naczelnikiem dh Tomaszem Wrzoskiem. Złożyli oni potem wiązanki kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II w centrum miejscowości. Tu powstało także serce zapalone ze stu zniczy.
Wieczorem na stronach portalu informacyjnego belskduzy24.pl usłyszeliśmy „W Wadowicach wszystko się zaczęło…” prosto z domów uczniów, nauczycieli i absolwentów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. To niezwykłe muzyczno-słowne widowisko przygotowała społeczność szkolna i jej przyjaciele wraz z redakcją portalu informacyjnego prowadzone przez Krzysztofa Kowalskiego. Nie zabrakło w nim galerii prac utalentowanych plastycznie przedszkolaków i uczniów belskiej szkoły. W finale usłyszeliśmy przepiękne wykonania pieśni w wykonaniu młodych i nie tylko, artystów.
Urząd Gminy Belsk Duży
Emilia Tomasiak, foto:belskduzy24.pl

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja