Najważniejsze święto dla rolnika

Najważniejsze święto dla rolnika

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę września w Gminie Belsk Duży odbyły się uroczystości dożynkowe powiatu grójeckiego.

W tym roku organizatorzy – Starostwo Powiatowe i belski samorząd z powodu epidemii wirusa Covid-19 zaprosili wąskie grono gości i mieszkańców na Mszę świętą oraz obrzęd dzielenia chlebem. Mszę dziękczynną na błoniach Sanktuarium MB Lewiczyńskiej Pocieszycielki Strapionych celebrował po raz kolejny Jego Eminencja biskup Kazimierz Nycz wraz z duchowieństwem.
List od prezydenta RP Andrzeja Dudy odczytał ks. proboszcz Sławomir Paszowski. Gości witali starosta grójecki Krzysztof Ambroziak oraz wójt gminy Belsk Duży Władysław Piątkowski.
Gospodarz belskiej gminy podkreślał, że od wieków dożynki stanowią jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu rolnika. Dodając, że piękno naszej wsi, wsi ziemi grójeckiej to bogactwo sadów i ta praca razem ze żniwami w innych regionach się nie kończy.
Życzył także rolnikom i sadownikom satysfakcji i radości z wykonywanej pracy, siły do stawiania czoła wszelkim trudom, kiedy to niekorzystne zjawiska atmosferyczne dotykają ich coraz częściej i coraz ostrzej oraz uznania za ich wysiłek.
Podziękował także wszystkim za obecność podczas tego wyjątkowego święta, a w szczególności ks. Kardynałowi Kazimierzowi, który po raz kolejny u stóp Pani Ziemi Grójeckiej, tak jak niegdyś biskup Karol Wojtyła modlił się z jej mieszkańcami.

Urząd Gminy Belsk Duży
Emilia Tomasiak

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja