Jednym kołem już w Belsku

Jednym kołem już w Belsku

Ta wiadomość z całą pewnością ucieszy druhów strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Belsku Dużym. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku będą mieć nowy wóz strażacki. Na jego zakup pozyskano wysokie dofinansowanie zewnętrzne i już podpisano umowę z dostawcą.

Jednostka OSP z Belska Dużego już niebawem wzbogaci się o nowoczesny wóz strażacki. W dniu 7 września przedstawiciele belskiej straży podpisali umowę o dofinansowanie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na kwotę 380 000 zł. Krajowy System Ratowniczo Gaśniczy przekaże na ten cel 40 000 zł, a Samorząd Województwa Mazowieckiego 100 000 zł.
Wcześniej 10 sierpnia podpisano umowę z wyłonionym w drodze przetargu wykonawcą samochodu ratowniczo-gaśniczego, którym została firma Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. z Bielska Białej. Zgodnie z podpisaną umową, nowoczesny średni wóz ratowniczo-gaśniczy marki Scania wraz z wyposażeniem do druhów trafi do końca listopada.
Zakup nowego samochodu wraz z wyposażeniem dla jednostki OSP  będzie kosztował 955 tysięcy złotych, resztę kosztów zostanie sfinansowanych z budżetu Gminy Belsk Duży.
– Jednostki z terenu od lat są sukcesywnie doposażane. Ma to na celu zwiększenie skuteczności przeciwdziałania skutkom klęsk żywiołowych i nie tylko. Doposażanie druhów strażaków to gwarancja naszego bezpieczeństwa. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi nasi druhowie mogą nie tylko skuteczniej nieść pomoc drugiemu człowiekowi, ale też sami są dużo bardziej bezpieczni podczas akcji – podkreśla wójt Władysław Piątkowski.
Urząd Gminy Belsk Duży
E. Tomasiak

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja