Hej kolędo, leć ponad światem

Hej kolędo, leć ponad światem

6 stycznia br., w święto Objawienia Pańskiego, w gościnnych progach Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliana Suskiego w Jasieńcu już po raz czternasty odbyło się Gminne Spotkanie Świąteczne pod hasłem „Hej kolędo, leć ponad światem”.

Niezwykle popularny i wyczekiwany przez mieszkańców gminy i okolic koncert kolęd zgromadził niemal 300 osobową widownię, na której zasiedli m. in. sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów minister Marek Suski, starosta powiatu grójeckiego Marek Ścisłowski, wójt gminy Jasieniec Marek Pietrzak, radni i przedstawiciele zarządu powiatu grójeckiego, radni gminy Jasieniec, księża, dyrektorzy i kierownicy placówek oświatowych, instytucji i organizacji z terenu całego powiatu. Na scenie prezentowali się wykonawcy w każdym wieku – od przedszkola do seniora, amatorzy, uczniowie i profesjonaliści.


W tym roku mogliśmy zobaczyć i posłuchać: Huberta Dzikołowskiego w kompozycji „Wigilia”, dzieci z oddziałów przedszkolnych z PSP w Jasieńcu w piosence „Szczęśliwych dni”, Hani Marosz  – „Skrzypi wóz”, młodszego chóru PSP w Jasieńcu z utworem „Kochany panie Mikołaju”, Marty Krawczak w pastorałce „Maleńka miłość”, starszego chóru PSP Jasieniec z wiązanką kolęd, Aleksandry Wrzesińskiej w utworze „Znak pokoju”, „Pastorałki od serca do ucha” w wykonaniu grupy wokalnej oddziałów gimnazjalnych, Julii Dzikołowskiej w piosence „Przysiadło słonko”, przedszkolaków z Przedszkola Bajkowy Świat w Jasieńcu w piosenkach: „Pada, pada śnieg” – grupa Jagódki, „On jest Królem” – grupa Słoneczka i „Zagraj Dziecku najpiękniejszą kołysankę” – grupa Pszczółki; podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Łychowskiej Woli w kolędzie „Dzisiaj w Betlejem”, Oliwii Fronczak z kolędą „Wśród nocnej ciszy”, Małgorzaty Szulczyk w utworze „Skrzypi wóz” i Julii Stelmasińskiej z pastorałką „Mizerna cicha”, Klubu Seniora „Złota Jesień” w hymnie „Bóg się rodzi”, Julii Szturo z brawurowym wykonaniem utworu „Mario, czy już wiesz”, Grupy Retro z Błędowa z wiązanką kolęd i pastorałek, rodziny Dzikołowskich z piosenką „Świąteczna muza” i pastorałką „Lulajże Jezuniu”, Huberta Dzikołowskiego w własnej kompozycji „Na niebie gwiazdka”, grupy wokalnej z ZSP w Jasieńcu w utworze „Pada śnieg”, zespołu wokalnego rodziców w PSP Jasieniec z polską wersją utworu „Merry Christmas”, chóru parafialnego z Boglewic w hymnie „Tryumfy Króla Niebieskiego”, scholi dziecięcej z parafii w Boglewicach w piosence „Złota Jerozolima” i Julii Zaranek – „Bóg narodził się”. Jak co roku wspominano też tych, których zabrakło w tym roku przy wspólnym stole wigilijnym i podczas kolędowania – dla nich „Kolędę dla nieobecnych” zaśpiewały Aleksandra Wrzesińska i Gabriela Rumkowska. Kulminacją koncertu był występ Gminnej Orkiestry Dętej OSP Jasieniec z kolędami „Cicha noc” i „Wśród nocnej ciszy”.


Koncert zakończyły życzenia, które wszystkim zebranym złożyli gospodarze wieczoru: dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. J. Suskiego w Jasieńcu Alina Jarosz i wójt gminy Jasieniec Marek Pietrzak oraz starosta grójecki Marek Ścisłowski i wspólnie odśpiewanie kolędy „Bóg się rodzi”.
Przez ponad trzy godziny ucztę dla uszu stanowiły przepiękne wykonania kolęd, pastorałek i piosenek o tematyce świątecznej, zaś po koncercie o ucztę dla podniebienia zadbali rodzice z PSP w Jasieńcu.
IML

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja