„Dzień otwarty” w ZSP Jasieniec

„Dzień otwarty” w ZSP Jasieniec

 „Dobry zawód to mądry zawód” pod takim hasłem w kwietniu gościliśmy w naszej szkole, licznie przybyłych gimnazjalistów oraz ich rodziców, zainteresowanych kształceniem zawodowym  na wysokim poziomie. ZSP Jasieniec to szkołą  z 70-letnią tradycją posiadająca ugruntowaną pozycją w grupie szkół zawodowych, o dużym potencjale dydaktycznymi bogatym wyposażeniem technicznym.

Wykwalifikowana kadra pedagogiczna  pomaga zdobywać wiedzę i umiejętności, co potwierdzają uzyskane przez uczniów Certyfikaty potwierdzające kwalifikacje w zawodzie. Chętni do poszerzania swoich umiejętności uczniowie reprezentują naszą szkołę w licznych konkursach i olimpiadach, zdobywając cenne nagrody oraz indeksy na wymarzone kierunki studiów.
Na nadchodzący rok szkolny 2018/2019 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu przygotował dla gimnazjalistów bogatą i atrakcyjną ofertę edukacyjną:
•    Technik handlowiec pod patronatem Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu
z innowacją „Menadżer biznesu”. To propozycja dla gimnazjalistów, którzy lubią rozmawiać, negocjować, współpracować w zespole, a w przyszłości chcą na tym zarobić duże pieniądze.
•    Technik agrobiznesu pod patronatem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego
w Warszawie z innowacją „Lider przedsiębiorczości w rolnictwie i sadownictwie”
•    Technik żywienia i usług gastronomicznych ” pod patronatem Marriott Hotel
z innowacją „Zdrowy styl życia”.
•    Technik informatyk pod patronatem Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu z innowacją „Specjalista cyfrowych technik audiowizualnych”.
•    Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki  pod patronatem firmy POLSAD Jakub Korczak Oddział w Grójcu
•    Technik usług fryzjerskich  

Każdy absolwent technikum ma konkretną wiedzę i doświadczenie, które ułatwia studiowanie na uczelniach technicznych a jednocześnie  gwarantuje dobrą pracę.

Oferujemy także gimnazjalistom  możliwość kształcenia w Liceum ogólnokształcącym o profilu :
•    sportowym pod patronatem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie z innowacją „Bądź FIT-przez fitness do zdrowia”
•    artystycznym.  To propozycja dla uczniów, którzy poprzez uczestnictwo w projektach, konkursach, zajęciach muzycznych, literackich realizowanych w ramach godzin dodatkowych,  rozwijają swoje pasje i zainteresowania.
Punktem kulminacyjnym Dnia Otwartego była prezentacja kierunków kształcenia (również na wesoło) w wykonaniu uczniów ZSP. Prelegenci zapewniali, że szkoła bardzo dobrze przygotowuje do  egzaminu maturalnego oraz zawodowego, szczycili się swoimi sukcesami na konkursach i olimpiadach oraz zaprezentowali szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych pozwalający uzyskać dodatkowe kwalifikacje i rozwijać pasje. Przygotowane prezentacje nauczanych  kierunków kształcenia pozwoliły przyszłym kandydatom zgłębić wiedzę o wymarzonych zawodach. Mogli oni zapoznać się ze specyfiką każdego zawodu. Uczniowie z Technikum Handlowego zaprezentowali zasady promocji i reklamy towarów. Przeprowadzali kurs obsługi kasy fiskalnej. Zapoznali również gimnazjalistów z bogatym wyposażeniem, nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi, w które wyposażone są pracownie zawodowe. Opracowane przez uczniów hasła reklamowe przyciągały wzrok odwiedzających. Odważni mogli wziąć  udział w  quizie z wiedzy ekonomicznej i tu też nie brakowało chętnych, którzy zostali nagrodzeni za posiadaną wiedzę i odwagę.  Gimnazjaliści dowiedzieli się o 100% zdawalności egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe wśród absolwentów Technikum Handlowego ZSP Jasieniec. Podczas nauki w technikum handlowym zdobywa się wiele przydatnych wiadomości na temat działania firmy, podstaw ekonomii, marketingu, towaroznawstwa. Przedstawiciel handlowy to zawód, który umożliwia awans, a dla ambitnych i kreatywnych zapewnia bezpieczeństwo finansowe na długie lata.
Technikum żywienia i usług gastronomicznych to kierunek, który cieszył  się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających.  Uczniowie przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek takie atrakcje jak:  pokaz obsługi klienta  i  pokaz barmański oraz wypieki i dekorowanie muffinek połączone z degustacją.  Gimnazjaliści mieli również okazję wziąć udział w pokazie synchronicznym. Goście zwracali uwagę na synchronizację wykonania, pomysłowość, kreatywność występu oraz wykorzystane elementy obsługi gości.
Natomiast uczniowie Technikum agrobiznesu przygotowali pokaz multimedialny na temat kierunku kształcenia, kwalifikacji, które można uzyskać oraz korzyści po zdaniu egzaminu z kwalifikacji R3 i R6. Gimnazjaliści uczestniczyli w quizie i odpowiadali na pytania a dla  zwycięzców przewidziane były słodkie nagrody. Przedstawiona została prezentacja na temat rolnictwa precyzyjnego i jego znaczenia dla gospodarki rynkowej i podniesienia konkurencyjności na rynku globalnym. Prezentowane były foldery i oferty firm partnerskich z otoczenia agrobiznesu, kolekcje nasion oraz inne ciekawe środki dydaktyczne uświetniające procesy kształcenia. Wszyscy goście mogli delektować się przysmakami ze stołu wiejskiego przygotowanymi przez rodziców oraz uczniów naszej Szkoły. Gimnazjaliści byli bardzo zainteresowani kierunkiem kształcenia i aktywnie włączali się w przygotowane zajęcia i quizy.
Technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki zaprezentowało swoje atuty na warsztatach szkolnych, gdzie odbyła się prezentacja sprzętu rolniczego. Pokaz obejmował: demonstracje ciągnika MF 235 z ładowaczem Cyklop do materiałów objętościowych,  ciągnika C330 z rozdrabniaczem- kosiarką, ciągnika Ursus 1012 z broną aktywną. Młodzież mogła zobaczyć prezentację ciągników Kubota w tym między innymi kosiarkę dyskową, kosiarkę do terenów zielonych, wózki widłowe elektryczne i spalinowe,  minikoparkę budowlaną. Uczniowie mieli możliwość agregatowania poszczególnych ciągników Kubota z maszynami znajdującymi się na terenie gospodarstwa. Agregatowanie ciągnika Orion z pługiem obracalnym. Na sali diagnostyki gimnazjaliści mogli oglądać podnośnik kolumnowy z samochodem Opel, czynna była również wyważarka do kół oraz urządzenia do zmiany opon. Na sali naprawy maszyn prezentowany był podnośnik nożycowy. Wyświetlane były prezentacje dwóch kierunków nauczania oraz kwalifikacje i umiejętności w tych zawodach.
Technikum informatyczne zaproponowało gimnazjalistom możliwość uczestniczenia w zespołowym turnieju gier komputerowych League of Legends i Counter Strike Go. Podczas Dnia Otwartego gościli w naszej szkole właściciele firmy PC Magik z Warki, Państwo Piekutowie. Firma zajmuję się sprzedażą i serwisem sprzętu komputerowego  i od roku współpracuje, jako patron techniczny z naszą szkołą. Gimnazjaliści i uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu, zadawania pytań dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej w branży informatycznej. Pan Mateusz Piekut, opowiadał o początkach działalności i rozwijaniu się firmy na przełomie 5 lat oraz o praktykach uczniów w jego firmie. Gimnazjaliści brali udział w pokazach: wykonywania połączeń okablowania strukturalnego sieci lokalnej, spawania światłowodów, montażu i diagnostyki podzespołów komputerowych, chętnie korzystali z możliwości przeniesienia się do wirtualnego świata za pomocą okularów Gear VR.
Nauczyciele wychowania fizycznego wraz z uczniami klas: II i III LO przedstawiali atuty Liceum o profilu sportowym. Gimnazjaliści mogli obejrzeć zmagania sportowe uczniów naszego liceum oraz ocenić własne możliwości i umiejętności sportowe m.in. uczestnicząc w  rozgrywkach piłki siatkowej.
„Dzień otwarty” w ZSP Jasieniec upłynął, jak zawsze w miłej i ciepłej atmosferze. Gimnazjaliści zachwycali się bogato wyposażonymi pracowniami informatycznymi, specjalistycznymi pracowniami przedmiotowymi czy językowymi. Bogata baza dydaktyczna ma ogromne znaczenie, gdyż uczniowie zdają egzamin z kwalifikacji w zawodzie w miejscu i przy urządzeniach, które dobrze znają. Na koniec gimnazjaliści otrzymali ulotki informacyjne, zakładki zwierające podstawowe informacje o danym kierunku. Uśmiechy na twarzach gimnazjalistów świadczyły o tym, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu to  szkoła atrakcyjna, bezpieczna, przyjazna, czyli jednym słowem spełniająca ich wszystkie oczekiwania.

Opracowała: mgr Aneta Lewandowska
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja