Uczeń ZSP Jasieniec z indeksem SGGW z Warszawie

Uczeń ZSP Jasieniec  z indeksem SGGW z Warszawie

Podczas odbywającego 13 kwietnia br. w SGGW w Warszawie ogólnopolskiego finału konkursu „Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?” uczeń Technikum Agrobiznesu ZSP w Jasieńcu, Łukasz Drążkiewicz wygrał indeks na wybraną uczelnię rolniczą w Polsce.

Fundacja im. Roberta Schumana we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera oraz Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego zorganizowała w tym roku już XXI edycję konkursu „Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?”.
Konkurs składa się z dwóch etatów. Na etapie regionalnym uczeń przygotowuje projekt reformy dowolnego, istniejącego gospodarstwa rolnego. Gotową pracę przesyła do komisji regionalnej właściwej dla swojego miejsca zamieszkania.
Na etapie ogólnopolskim autorzy najlepszych prac uczestniczą w finale. Komisja przeprowadza z finalistami rozmowy na temat przygotowanych przez nich prac. Ten etap realizuje centralna komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli komisji regionalnych. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w Polsce kończących się egzaminem dojrzałości – klas: bezpośrednio przedmaturalnej i maturalnej.
W finałowej rozgrywce XXI edycji konkursu Łukasz zajął drugie miejsce, prezentując pracę z programem modernizacji gospodarstwa i wprowadzenia w nim uprawy nowych gatunków roślin sadowniczych.
Indeks Łukasza Drążkiewicza jest drugim, jaki uczniowie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu zdobyli w konkursie Fundacji Schumana i SGGW w Warszawie. Gratulujemy Łukaszowi
Zdjęcie: prof. dr hab. Kazimierz Tomala prorektor ds. Dydaktyki składa gratulacje Łukaszowi Drążkiewiczowi.
 
Krzysztof Krześniak

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja