Przeciwnikom nie pozostawiła złudzeń

Przeciwnikom nie pozostawiła złudzeń

Gmina Jasieniec ma nową panią wójt. Została nią Marta Cytryńska. O ile sam fakt jej zwycięstwa nie jest zaskoczeniem, o tyle już przewaga nad pozostałymi konkurentami jak najbardziej tak.

Konia z rzędem temu, kto przewidywał, że przy 5 kandydatach do urzędu wójta w Jasieńcu nie dojdzie do drugiej tury.
Marta Cytryńska wygrała bezdyskusyjnie. Otrzymała 1357 głosów (52,74% wszystkich). Pewnie zwyciężyła w każdym z trzech obwodów. Na drugim miejscu znalazł się Karol Brzeziński, którego poparło o 998 wyborców mniej. Na najniższym stopniu podium stanęła Justyna Przybylska (330 głosów). Czwarte miejsce zajął Zygmunt Merski (274 głosy), a piąte Ida Mroczek-Lep (253 głosy).
„Przepełnia mnie radość, szczęście, duma, a przede wszystkim poczucie wielkiej odpowiedzialności, bo przecież dzisiejsze zwycięstwo to dopiero początek ciężkiej pracy dla naszej gminy. Jest też wielka satysfakcja, że zdobyłam tak duże zaufanie, nie zrywając nikomu plakatów, nie niszcząc banerów i nie pomawiając nikogo. Warto pamiętać o Fair Play” – napisała zwyciężczyni na swoim profilu Facebookowym kilkanaście godzin po ogłoszeniu wyników.
Kandydaci z komitetu Marty Cytryńskiej Bliżej Ludzi zdobyli 8 mandatów. Co ciekawe, sama pani wójt wygrała także wybory na radną w okręgu nr 4. Funkcji wójta i radnego nie można jednak łączyć. Należy się więc spodziewać, iż w krótkim czasie Marta Cytryńska zrezygnuje z mandatu radnej, a potem w okręgu nr 4 odbędą się wybory uzupełniające do rady.
Czterech przedstawicieli w radzie będzie miał komitet Zygmunta Merskiego Aktywny Rozwój Gminy Jasieniec, a po jednym komitety: Jasieniec Nasza Mała Ojczyzna, Na Rzecz Rozwoju Gminy Jasieniec oraz Gmina Jasieniec – Wspólne Dobro.
Tylko dwóch kandydatów do rady zdobyło ponad 100 głosów (obaj z komitetu Bliżej Ludzi). Są to Edward Wilewski (jedyny, który w swoim okręgu uzyskał ponad 50% poparcie) oraz Zenon Sarniak.
Najmniejszą różnicę pomiędzy zwycięzcą a osobą, która zajęła drugie miejsce, odnotowano w okręgu nr 5 (Kurczowa Wieś, Olszany). Wioletta Sygocka pokonała Helenę Chmurzewską dwoma głosami. Co ciekawe, Wioletta Sygocka będzie jedyną kobietą w radzie gminy.
W radzie dojdzie do potężnej rewolucji – tylko 1 radny z poprzedniej kadencji obronił swoje miejsce. Tym szczęśliwcem jest Andrzej Wiśnik. Z kolei Waldemar Żurawski odzyskał mandat po czteroletniej przerwie.
NA NICH POSTAWILI WYBORCY:
Bliżej Ludzi: Marcin Manowiecki, Zenon Sarniak, Konrad Świacki, Andrzej Czamara, Edward Wilewski, Roman Andziak, Marta Cytryńska, Zbigniew Kotwiła.
Z. Merski Aktywny Rozwój Gminy Jasieniec: Wioletta Sygocka, Sylwester Janota, Marcin Walczak, Radosław Dąbrowski.
Nasza Mała Ojczyzna: Arkadiusz Idzikowski.
Na Rzecz Rozwoju Gminy Jasieniec: Andrzej Wiśnik.
Dominik Górecki

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja