„Złota rączka” dla seniora

„Złota rączka” dla seniora

Kiedy przecieka kran, trzeba wymienić zamek lub poskładać meble, a w pobliżu nie ma rodziny ani sąsiadów, jasienieccy seniorzy, zwłaszcza ci samotni i niepełnosprawni, mogą poprosić o bezpłatną pomoc fachowca.

Od 10 stycznia w gminie Jasieniec działa program „Złota rączka dla seniora”, który jest wzorowany na pomyśle z dużych miast. Inicjatorką przeniesienia go na grunt gminy Jasieniec jest Marta Cytryńska, wójt Jasieńca, która już podczas kampanii wyborczej przed jesiennymi wyborami samorządowymi zapowiadała jego wprowadzenie. Realizacji projektu podjęły się wspólnie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz referat Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej.
– Mamy w urzędzie dział techniczny, który z powodzeniem może pomagać starszym mieszkańcom naszej gminy w prostych pracach – mówi Marta Cytryńska, wójt Jasieńca. – Mam informacje z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, że wielokrotnie zgłaszano takie potrzeby, więc liczę, że program będzie cieszył się zainteresowaniem.
Osobom starszym często trudno jest poradzić sobie z domowymi naprawami, a nie zawsze mogą liczyć na wsparcie bliskich osób. Jasieniecki program zapewnia nieodpłatną pomoc seniorom powyżej 65. roku życia, mieszkających samotnie lub tylko z drugą osobą w wieku 65+, niesamodzielnych, niepełnosprawnych, dysponujących niskim budżetem, potrzebujących pomocy w wykonaniu prostych czynności technicznych.
Zakres usług obejmuje drobne naprawy, niewymagające natychmiastowej interwencji, specjalistycznej wiedzy lub uprawnień, i niepociągające za sobą dużych nakładów finansowych. Mowa o wymianie i regulacji klamek, regulacji okien i drzwi, a także ich uszczelnieniu, wkręceniu kołków, naprawie cieknącego kranu i udrożnieniu odpływów, naprawie wadliwie działającej spłuczki oraz wymianie uszczelek wodno-kanalizacyjnych.
Osoby zainteresowane korzystaniem z usług „Złotej rączki” mogą zgłaszać się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jasieńcu osobiście lub pod numerem telefonu 48 661 33 37. Przyjęcie zgłoszenia wymaga podania danych kontaktowych, wieku i sytuacji życiowej w celu weryfikacji i dokonania kwalifikacji do programu.
Ostateczną decyzję o zakwalifikowaniu do programu podejmuje pracownik GOPS-u oraz pracownik techniczny po weryfikacji zgłoszenia.

Paulina Omen-Klepacz

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja