COOLTURALNE FERIE w Jasieńcu

COOLTURALNE FERIE w Jasieńcu

Tegoroczne ferie zimowe w Jasieńcu przebiegały pod znakiem kultury, a właściwie „cooltury” – bo tak właśnie zostały nazwane przez organizatorów: Gminną Bibliotekę Publiczną w Jasieńcu, jasienieckie „Świetlicowo”, Stowarzyszenie Seniorów PoKUSa oraz 44 Szczep Drużyn Harcerskich „Plankton”. A wszystko pod patronatem wójt Marty Cytryńskiej.

Dwa zimowe tygodnie upłynęły uczestnikom pod hasłem gier, zabaw, rękodzieła i wspólnej lektury. Organizatorzy zadbali, aby nikomu się nie nudziło, a był to nie lada wyczyn, bo w zajęciach uczestniczyły dzieci od lat 3 do 13. Były zajęcia plastyczne, na których przy pomocy suchych pasteli powstały energetyczne wiry, a z bibuły kolorowe witraże. Wyzwaniem dla uczestników było stworzenie plastelinowej biblioteki marzeń. Trzeba przyznać, że tu wyobraźnia poniosła naszych milusińskich. Poza półkami z masą książek w wymarzonej bibliotece stanęły oczywiście komputery, ale także … plastelinowy basen, park i stoliki z przysmakami. Pod czujnym okiem pań z Klubu PoKUSA na zajęciach rękodzielniczych powstały tajemnicze skrzaty, które później obsiadły półki z książkami i ciekawie przyglądały się czytelnikom wśród, również własnoręcznie przez dzieci wykonanych walentynkowych lampionów ze słoików. Świetlicowi instruktorzy przeprowadzili natomiast warsztaty aktorskie, na których powstały m. in. maski z masy solnej; ceramiczne - gdzie uczestnicy wykonali piękne figurki i ramki na zdjęcia. Ale coolturalne ferie to nie tylko prace ręczne. Uczestnicy poruszali podczas zajęć niezwykle ważne tematy, np. o roli dłoni i możliwości komunikacji za jej pośrednictwem, o tym jak powstaje plotka i ile krzywdy może spowodować. Wszystko to przeplatane było nieodłącznymi zabawami ruchowymi, podczas których można było się wyszaleć, a śmiechom i piskom nie było końca. Całość zakończył fantastyczny zimowy bal przebierańców, oczywiście z nieodłącznym akcentem wyboru jego króla i królowej oraz wręczeniem pamiątkowych certyfikatów Coolturalnych Ferii wszystkim uczestnikom.
Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za wspólną zabawę podczas ferii. Największe podziękowania należą się jednak współorganizatorom, za chęci, pomysły, pracę i ogromną ilość pozytywnej energii, którą włożyli w to, aby te dwa tygodnie były naprawdę niezapomniane.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja