ŚWIĘTO KOBIET Z UŚMIECHEM

ŚWIĘTO KOBIET Z UŚMIECHEM

W hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliana Suskiego w Jasieńcu odbyły się uroczyste obchody Dnia Kobiet. Wydarzenie zorganizowane przez wójt gminy Jasieniec Martę Cytryńską oraz posła na Sejm RP Mirosława Maliszewskiego spotkało się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców.

Osoby przybyłe na imprezę mogły cieszyć się z różnego rodzaju atrakcji. Na wstępie uroczystości wszystkie Panie były indywidualnie witane oraz obdarowywane kwiatami i upominkami przez głównych organizatorów. Dodatkowo można było zobaczyć efektowną wystawę prac Warsztatów Terapii Zajęciowej z Grójca.

Rozwój gminy bez podziałów
– Pragnę gorąco powitać wszystkich Państwa na dzisiejszej uroczystości, jedynej w swoim rodzaju. Tak jak jedyna w swoim rodzaju jest każda kobieta. Z okazji naszego święta życzę Wam przede wszystkim zdrowia, spełnienia marzeń, uśmiechu i optymizmu na co dzień. Abyście zawsze były doceniane, by pamiętano o Waszej codziennej pracy, trudzie, trosce o innych oraz nadawanym przez Was sensie życia – rozpoczęła oficjalną część Dnia Kobiet wójt Marta Cytryńska. – Muszę jednak powiedzieć, że dla mnie, jako wójta tej gminy, nie ma podziałów na kobiety i mężczyzn, na starszych i młodych, na zwolenników takiej czy innej kandydatury na wójta, na zwolenników takiej czy innej partii, czy też na wieloletnich i nowych mieszkańców tej gminy. Dla mnie liczy się tylko to, by mimo różnych poglądów, punktów widzenia czy doświadczeń życiowych iść w jedną stronę – tolerancji, konstruktywnej współpracy i zaufania. Bo gmina Jasieniec jest ważniejsza niż nasze indywidualne ambicje. Musimy tylko właściwie wykorzystać jej potencjał. I wierzę głęboko, że dokonamy tego wspólnie. Tak jak dziś, z uśmiechem i szczerością – dodała.

Humor i folklor
Następnie, po powitaniu gości (a przede wszystkim Pań) przez posła Mirosława Maliszewskiego, na scenie zaprezentowali się Kabaret „Kałamasz” (Ławeczka z Rancza) oraz dziecięcy, ludowy zespół pieśni i tańca „Wolanianki”. W czasie swoich występów artyści bardzo szybko zjednali sobie sympatię widowni. Kabareciarze w składzie: Joanna Bartel, Sylwester Maciejewski, Jacek Łapot oraz Dariusz Szweda (akompaniament) wywoływali wśród mieszkańców salwy śmiechu, popisując się błyskotliwym, swojskim poczuciem humoru. Z kolei koncert grupy „Wolanianki” stanowił wokalny, akustyczny i wizualny pokaz piękna folkloru ziemi radomskiej. Formacja zaprezentowała świetne aranżacje śpiewanych przez siebie utworów oraz doskonałe dopasowanie do warunków głosowych.

Po występach artystycznych goście spotkali się w komplecie na miłym, wspólnym i pysznym poczęstunku.

Organizatorzy Dnia Kobiet w Jasieńcu pragną serdecznie podziękować wszystkim osobom, instytucjom i sponsorom zaangażowanym przygotowanie uroczystości, w tym:
- Firmie „Czarston” Wioletta i Cezary Sygoccy
- Firmie Autopolmozbyt – sprzedaż ciągników i maszyn
- Bankowi Spółdzielczemu w Jasieńcu
- Firmie Soundtech – nagłośnienie imprez
- Firmie Royal Apple – producentowi najwyższej jakości soków
- Kwiaciarni Urszula Stężewicz
- BMB sp. z o.o. – producentowi słodyczy
- Firmie Jedność – Cukierniczej Spółdzielni Inwalidów
- Firmie Pałczyński – przewozy autokarowe
- Cukierni Łomża
- Tłoczni soków Gwiazda
- Pani dyrektor i współpracownikom Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliana Suskiego w Jasieńcu
- Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasieńcu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Gośniewicach

Ostatnio zmienianywtorek, 19 marzec 2019 12:32
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja