Cztery dofinansowania dla organizacji społecznych z gminy Jasieniec

Cztery dofinansowania  dla organizacji  społecznych  z gminy Jasieniec

Nieformalna grupa mieszkańców „Aktywne Gośniewice” we współpracy z gminą Jasieniec, która pomogła w przygotowaniu wniosku aplikacyjnego, uzyskała dofinansowanie w wysokości 3 tys. zł na realizację projektu pn. „Gośniewice kultywują lokalne tradycje”.  Grant przyznało Stowarzyszenie W.A.R.K.A. w ramach konkursu „Działaj Lokalnie 2019”.

Przedmiotowy projekt będzie skierowany do wszystkich mieszkańców. Jego uczestnicy pożytecznie spędzą czas wolny podczas zbliżających się imprez plenerowych, wykonają pod okiem i z pomocą gospodyń wiejskich ozdoby o charakterze regionalnym (wieńce, zawieszki, koszyki), które będą np. wspaniałą dekoracją domów, dowiedzą się więcej o gotowaniu i przyrządzaniu potraw regionalnych (takich, których receptura opera się na miejscowych owocach i warzywach, w tym wypieków, przetworów, świeżo wyciskanych soków). Osoby starsze uczestniczące w warsztatach ponownie uwierzą w swoje możliwości i umiejętności, poznają nowe osoby, podzielą się doświadczeniem. Zainicjowane działania będą okazją do nawiązania współpracy, do wzajemnego poznania się, nabycia nowej wiedzy i umiejętności.

Szansa na Koło Gospodyń Wiejskich
Inicjatywa ma również wartość dodaną - po realizacji projektu, na bazie dotychczasowego potencjału oraz nowo uzyskanych doświadczeń, planowane jest utworzenie Koła Gospodyń Wiejskich na terenie gminy Jasieniec, prawdopodobnie z siedzibą w Gośniewicach. Utworzone Koło mogłoby ukierunkować swe przyszłe działania m.in. na kultywację tradycji lokalnych.

13 tys. dotacji na rozwój społeczny
Co więcej, oprócz grupy „Aktywne Gośniewice”, dotacje trafią jeszcze do trzech innych podmiotów z terenu gminy Jasieniec, a są nimi:
-  Grupa Inicjatywna z Miedzechowa – projekt pn. „Miedzechów dla dzieci” – wysokość grantu: 4 500 zł,
- Aktywni z Łychowskiej Woli – projekt pn. „Truskawkowy Bieg Łychowskiej Woli” – wysokość grantu: 2 500 zł,
-  Mieszkańcy wsi Koziegłowy– projekt pn. „Spotkajmy się nad stawem w Koziegłowach” – wysokość grantu: 3 000 zł.

Uroczyste podpisanie wszystkich umów o wsparciu finansowym odbędzie się w połowie maja w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Grójcu.
– Taka aktywność, kreatywność i skuteczność grup naszych mieszkańców jest dla mnie niezwykle budująca. Świadczy m.in. o tym, że mieszkańcom gminy Jasieniec zależy na realizacji pozytywnych, konstruktywnych inicjatyw, w tym działań sprzyjających aktywizacji społecznej – cieszy się wójt gminy Jasieniec Marta Cytryńska.

Szymon Woźniak

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja