Logo
Wydrukuj tę stronę

Łódź ratunkowa dla OSP Jasieniec

Łódź ratunkowa dla OSP Jasieniec

Przed Urzędem Gminy Jasieniec zaprezentowana została oficjalnie nowo pozyskana łódź ratunkowa OSP Jasieniec, otrzymana z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu, dzięki dotacji przyznanej przez gminę Jasieniec na rzecz Funduszu Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej

Po tegorocznym przekazaniu przez gminę dofinansowania w wysokości 5 tys. zł, OSP Jasieniec - jako jednostka należąca do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego - otrzymała łódź wartą kilkadziesiąt tysięcy złotych (zastąpi ona już wysłużoną, 22-letnią motorówkę). 
Nowo pozyskana łódź jest bezpieczna i szybka, co pozwoli jasienieckim strażakom na aktywny udział w akcjach ratunkowych na wodzie i sprawne dotarcie do osób poszkodowanych lub zagrożonych na akwenach z terenu, na którym działa OSP Jasieniec. Zakup nowego sprzętu wpłynie pozytywnie na wzmocnienie systemu ochrony ludności i środowiska naturalnego.                                       

(SW)

Jabłonka - Gazeta informacyjno-reklamowa. Aktualizacja strony: Paulina Omen-Klepacz. Aktualizacja techniczna: Dariusz Nowakowski. Strona stworzona dzięki Joomla.