Magiczna Wigilia w Zespole Szkół w Jasieńcu

Magiczna Wigilia w Zespole Szkół w Jasieńcu

Czas przedświąteczny obfituje w spotkania wigilijne we wszystkich szkołach, jednak jak co roku spotkanie w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Jasieńcu było wyjątkowe.

18 grudnia uczniowie i nauczyciele z rozmachem przygotowali ucztę wigilijną, która jest już słynna w środowisku lokalnym. O godzinie 10:00 Pani Dyrektor Dorota Nowak-Michałowska powitała licznie przybyłych gości, wśród których znaleźli się wikariusz Parafii Jasieniec Ks. Janusz Figurski, Radny Powiatu Grójeckiego Władysław Leszek Kumorek, Wójt Gminy Jasieniec Marta Cytryńska, Sekretarz Gminy Jasieniec Tomasz Podhorecki, Przewodniczący Rady Gminy Jasieniec Marcin Manowiecki, Komendant Powiatowy Policji w Grójcu Wojciech Bednarski, przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasieńcu Włodzimierz Rzeczkowski, kierownik Zakładu Opieki Zdrowotnej w Jasieńcu dr Robert Tomaszewski, Prezes Honorowy Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych Zofia Kaczor-Jędrzycka, przedstawiciel Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych Dorota Żebrowska, Prezes Banku Spółdzielczego w Jasieńcu Dariusz Dylicki, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Grójcu Andrzej Mazur, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jasieńcu Justyna Stolarek, Dyrektor ds. marketingu firmy Agrosimex Janusz Miecznik, Prezes Związku Sadowników oddział Jasieniec Sylwester Janota, Dyrektor Przedszkola „Bajkowy Świat” w Jasieńcu Danuta Kidacka, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Jasieńcu Alina Jarosz, Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej Magdalena Erber, przewodnicząca Rady Rodziców Dorota Fołtyn, Honorowy Prezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Kazimierz Cegliński, Kapelmistrz Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP w Jasieńcu Michał Balcerowicz, absolwenci Marta Czerwińska właścicielka kwiaciarni „Teczowa”, Albert Koprzywa, Hubert Dzikołowski wokalista zespołu Dziku,  Rodzice-  przedstawiciele klas, emerytowani i obecni nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie.
Po uroczystym powitaniu wszyscy zgromadzeni zostali wprowadzeni w świąteczny nastrój oglądając Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez panią Edytę Urbańczyk-Rosłoń i uczniów klas pierwszych. Przedstawienie zakończyło się kolędą Bóg się rodzi, w trakcie której  zgromadzeni goście stworzyli magiczną atmosferę zapalając zimne ognie. Po części artystycznej Pan Wicedyrektor Wojciech Szpak odczytał fragment ewangelii, a ks. Janusz Figurski przypomniał wartości związane ze zbliżającym się świętem Bożego Narodzenia. Samorząd szkolny również stanął na wysokości zadania w oryginalny sposób składając życzenia wszystkim obecnym. Nieodłącznym elementem Wigilii w szkole w Jasieńcu było wspólne przełamanie się opłatkiem, które jak zwykle było okazją do złożenia sobie wzajemnie życzeń i okazania wielkiej serdeczności jak to jest na co dzień w naszej szkole.

Po tak bogatym programie wszyscy zgromadzeni zasiedli do suto zastawionych stołów, które są już wizytówką naszej szkoły. Uczniowie Technikum Żywienia wraz ze swoimi mentorami kulinarnymi Magdaleną Chmielewską, Anną Ługowska i Michałem Gutkowskim swoimi potrawami zaspokoili nawet najbardziej wybredne podniebienia i po raz kolejny zasłużyli na pochwały.
   

Nasze uroczyste spotkanie wigilijne było również okazją do rozstrzygnięcia konkursów na ozdoby świąteczne – konkurs na kartkę świąteczną, konkurs na ozdobę świąteczną oraz konkurs na kartkę świąteczną w języku niemieckim. Zespół wychowawców był organizatorem konkursu na „Ozdobę bożonarodzeniową” w dwóch kategoriach: indywidualnie i zespołowo. Jego celem  było  kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia,  promowanie młodych talentów oraz poznawanie różnych technik plastycznych. Jury oceniało ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu, dobór i wykorzystanie materiałów oraz wkład pracy. Po burzliwych,  żywiołowych konsultacjach wyłoniono następujących zwycięzców.
W kategorii klasa :
III miejsce: IV TŻ 
II miejsce: II TI
I miejsce: I TI po szkole podstawowej
W kategorii indywidualnie:
III miejsce Karolina Walczak ex aequo, Aleksandra Zgórzak
II miejsce Konrad Kowalczyk
I miejsce: Andżelika Brzezińska ex aequo Dawid Werbanowski
Zostały także przyznane wyróżnienia następującym uczniom: Gabrieli Grzesiak-Trzasce, Patrykowi Nowakowskiemu, Mateuszowi Nowakowskiemu, Sebastianowi Matysiakowi, Patrycji Strupińskiej, Kindze Osiadacz, Julii Brzezińskiej, Jakubowi Sierakowskiemu oraz Natalii Gendek.
Zwycięzcą gratulujemy a osobą wyróżnionym dziękujemy za wzięcie udziału.


Aneta Tywonek

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja