Dystrybucja darmowych maseczek ochronnych

Dystrybucja darmowych maseczek ochronnych

Z inicjatywy Przewodniczącego Rady Gminy Marcin Manowiecki, radni gminy Jasieniec (Marcin Manowiecki, Andrzej Czamara, Wioletta Sygocka, Marcin Walczak, Arkadiusz Idzikowski, Radek Dabrowski, Zenon Sarniak, Konrad Świacki, Zbigniew Kotwiła, Roman Andziak, Sylwester Michowski, Sylwester Janota i Andrzej Wiśnik) przeznaczyli własne środki finansowe na zakup 550 maseczek ochronnych dla seniorów z terenu gminy. Kolejnych 100 sztuk w ramach niniejszej akcji przekazał jeden z mieszkańców – Pan Łukasz Krakowiak. Co więcej, 300 maseczek dokupiła ze swych prywatnych środków wójt Marta Cytryńska.

Obecnie trwa ich dystrybucja (osoby je przekazujące zaopatrzone są w środki ochrony osobistej, m.in. w zakupione przez radnych rękawiczki i środki dezynfekcyjne). Maseczki będą sukcesywnie trafiały do seniorów. Ma to ogromne znaczenie, biorąc pod uwagę fakt, że osoby starsze są grupą społeczną narażoną najbardziej (według oficjalnych statystyk) na skutki związane z infekcją koronawirusową. Stąd aktywne i zdecydowane przeciwdziałanie wobec takiego ryzyka.

Specjalnie pakowane zestawy
Opisywaną akcję wsparł Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, którego pracownicy opakowali dodatkowo część maseczek, tworząc w ten sposób specjalne zestawy (po 2 szt.) dla małżeństw. Zapewni to jeszcze większe usprawnienie i bezpieczeństwo dystrybucji.
Co więcej, należy zaznaczyć, że inicjatywa ta jest bardzo potrzebna również w kontekście wejścia w życie od 16 kwietnia ogólnokrajowego obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych.

Wcześniejsze działania
To już kolejna akcja związana z dystrybucją darmowych maseczek ochronnych, którą podjęto w gminie Jasieniec. Poprzednio tego rodzaju środki ochrony, uszyte przez Państwa Marię i Sławomira Kudlak oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Boglewicach i Koło Gospodyń Wiejskich w Gośniewcach, trafiły do części firm oraz różnego rodzaju instytucji i organizacji z terenu gminy.
SW

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja