Środki ochronne dla strażaków z Jasieńca

Środki ochronne dla strażaków z Jasieńca

Wójt Marta Cytryńska, wraz z komendantem gminnym OSP Włodzimierzem Rzeczkowskim przekazała Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasieńcu wsparcie rzeczowe (w postaci środków ochronnych do przeciwdziałania COVID-19), pozyskane przez gminę Jasieniec z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Reprezentujący OSP Jasieniec, naczelnik jednostki, Grzegorz Konicki przyjął na stan OSP maseczki, kombinezony, rękawice, worki na odpady oraz płyn dezynfekcyjny. Ponadto do OSP Jasieniec, jako jednostki należącej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG) trafiły już – również zdobyte przez gminę – komplety ubrań specjalnych (odzież ochronna, hełmy strażackie, gogle). Łączna wartość wymienionego sprzętu to kilkanaście tysięcy złotych.
W związku z trwającą epidemią Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął jakiś czas temu decyzję o rezygnacji z realizacji zadania OSP–2020, w ramach którego Gmina Jasieniec złożyła cztery wnioski o pomoc finansową na zakup sprzętu dla wszystkich gminnych OSP (miało to być wsparcie w wysokości 50% wydatków).
Jednocześnie przewidziane na realizację zadania fundusze Zarząd przeznaczył w 100% na zakup dla OSP, funkcjonujących w KSRG, środków ochronnych niezbędnych do przeciwdziałania epidemii.
Szymon Woźniak

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja