Nowoczesny sprzęt do nauki zdalnej trafił do szkół

Nowoczesny sprzęt do nauki zdalnej trafił do szkół

Wójt Marta Cytryńska, wraz z radnymi gminy Jasieniec oraz sekretarzem gminy, przekazała dyrektorom szkół podstawowych w Jasieńcu i Zbroszy Dużej, łącznie 20 nowych, wyprodukowanych w ostatnim czasie (na specjalne zamówienie gminy), komputerów przenośnych znanej firmy informatycznej. Sprzęt wraz z oprogramowaniem został zakupiony dzięki pozyskanej przez gminę Jasieniec unijnej dotacji, pokrywającej 100% poniesionych wydatków.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach programu „Zdalna Szkoła+”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020).
Co więcej, już niedługo zrealizowany zostanie dodatkowy zakup kolejnego, nowoczesnego, multimedialnego sprzętu informatycznego do nauki zdalnej w ramach pomocy uzyskanej przez nas z Urzędu Marszałkowskiego. Sprzęt ten trafi do gminy Jasieniec w ramach projektu „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego”.
Warto zaznaczyć, że nie tak dawno dla obu szkół przekazaliśmy, jako gmina, 20 nowych laptopów z programu “Zdalna Szkoła”.
Ponadto dzięki zdobytej przez nas unijnej dotacji na realizację programu „Ja w Internecie” (również 100% dotacji), gmina Jasieniec zakupiła 22 nowe, przenośne komputery dotykowe, które przekazane zostały pod koniec ubiegłego roku do szkoły podstawowej w Jasieńcu.
Szymon Woźniak

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja