Pożegnanie lata w Mogielnicy

Pożegnanie lata w Mogielnicy

Tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia w gminie Mogielnica odbył się koncert „Pożegnanie lata”. Jednak w tym roku była to wyjątkowa impreza, wieńcząca cykl imprez organizowanych z okazji obchodów  700-lecia nadania praw miejskich Mogielnicy.

Już o godzinie 16.00 rozpoczął się koncert lokalnej grupy rockowej Lochout w składzie Karolina Brodzik, Bartosz Rzępała, Szymon Chylat oraz Michał Komorowski. Zaraz po rockowych brzmieniach na scenie pojawiła się nasza lokalna duma, Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Mogielnicy pod batutą Łukasza Wojakowskiego. Prowadzący imprezę, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Robert Lipiec przekazał także życzenia szybkiego powrotu do zdrowia dla wieloletniego kapelmistrza orkiestry Józefa Komorowskiego. Orkiestra tradycyjnie zagrała doskonały koncert, który przyciągnął rzeszę wiernych fanów. Po lokalnych artystach przyszedł czas na te ogólnopolskie. Po godzinie 18:00 rozpoczął się występ Czerwonych Gitar, gwiazd lat 70-tych. Zespół w nieco odmłodzonym składzie zaprezentował doskonale nam znane przeboje, takie jak: „Historia jednej znajomości” czy „Kwiaty we włosach”.


O godzinie 20:00 scena należała już do najpopularniejszego zespołu folkowego w Polsce – Zakopower. Niezwykle energetyzująca muzyka inspirowana góralską kulturą zachęciła widownię do tańca i śpiewu. Nie zabrakło doskonale znanych przebojów takich jak „Kiebyś Ty...”, „Boso”, „Tak ma być”.


O godzinie 22:00 wciąż pozostawaliśmy w góralskim klimacie, bo na scenie zagościł zespół Golec uOrkiestra (po raz drugi w historii gminy Mogielnica), który przybył do nas już po godzinie 14, aby przeprowadzić próby. A kiedy zespół przyjechał na koncert ok. godz. 21:00, został przywitany przez Dziecięco-Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Mogielnicy, za co serdecznie podziękowali ze sceny bracia Golcowie.


Na koncert Golec uOrkiestra przybyli fani nie tylko z gminy Mogielnica oraz gmin ościennych, ale także członkowie fanklubu zespołu. Ku uciesze widowni nie zabrakło takich przebojów jak „Szarpany”, „Ściernisco”, „Lornetka” czy „Crazy is my life”. Zespół, oprócz zagrania fantastycznego koncertu, bardzo chętnie rozdawał autografy i fotografował się z fanami. Po koncertach najbardziej wytrwali uczestnicy imprezy mogli pobawić się przy muzyce elektronicznej.
Impreza została przygotowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mogielnicy pod dyrekcją Roberta Lipca. Święto odbyło się także dzięki wsparciu i patronatowi burmistrza gminy i miasta Mogielnica Sławomira Chmielewskiego.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja