„Wszyscy razem” mimo wszystko

„Wszyscy razem” mimo wszystko

Od 11 lat szerzą integrację i łączą ludzi.

18 czerwca w hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Mogielnicy po raz jedenasty odbyła się Olimpiada Integracyjna pod hasłem „Wszyscy Razem” zorganizowana przez Stowarzyszenie „Przyszłość Naszych Dzieci”. Udział w niej wzięli uczniowie i wychowankowie ośrodków z powiatu grójeckiego, piaseczyńskiego i rawskiego. Chęć pomocy przy osobach niepełnosprawnych wyraziła młodzież z ZSO w Mogielnicy, serce się raduje widząc ich chęci i zaangażowanie w wolontariat. Poprzez organizowanie Olimpiady staramy się szerzyć integrację, łączyć ludzi, pokolenia, pokazywać że wokół nas są też tacy którzy bez pomocy i wsparcia innych osób nie są w stanie funkcjonować. Osobom niepełnosprawnym natomiast chcemy pokazać że mogą próbować swych sił w różnych dziedzinach sportu, że każdy może znaleźć coś dla siebie, nawet jeśli potrzebuje do tego pomocy drugiej osoby. Jesteśmy ogromnie wdzięczni wolontariuszom za tak czynny udział. Dzięki nim również rodzice mieli taką małą namiastkę czasu dla siebie, by usiąść, wypić kawę, porozmawiać nie musieć wciąż patrzeć co z dzieckiem. Uśmiech na twarzy naszych zawodników gdy zmagali się w kolejnych konkurencjach dopingowani  przez wszystkich obecnych na Olimpiadzie był najlepszą nagrodą za trud włożony w jej przygotowanie. To lekcja pokory dla nas pełnosprawnych, że trzeba uczyć się od nich tej radości życia, cieszyć się z każdego nawet najmniejszego sukcesu, docenić to co posiadamy, bo życie choć bywa trudne i rzuca kłody pod nogi ma piękne barwy, których czasem nie potrafimy dostrzec.
Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy od wielu lat nas wspierają w przygotowaniach Olimpiady. Szczególnie dziękujemy koordynatorce całego projektu Dorocie Łyczko.
Dziękujemy również: Sławomirowi Chmielewskiemu, burmistrzowi Gminy i Miasta Mogielnica, Jolancie Tomczyk, dyrektor Zespołu  Szkół Ogólnokształcących im. Jana Kilińskiego w Mogielnicy, Witoldowi Ścisłowskiemu, dyrektorowi Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Mogielnicy, Urzędowi Gminy i Miasta Mogielnica, Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Mogielnicy, SPZOZ w Mogielnicy, Witoldowi Wójcikowi i całej ekipie Mazowiecka Tv, Tomaszowi Łapińskiemu - Fotografia.

Dziękujemy naszym sponsorom:
„PEPCO” Sp. z o.o., „OBIADOMANIA” Michał Michalski, „OLA” Sp. z o.o, „REFRESCO”, „HORTEX” Sp. z o.o., „EFFATHA” Parafialna Grupa Aktywnych
Dziękujemy także uczestnikom i ich wychowawcom za udział w Olimpiadzie, nauczycielem, którzy wzięli na siebie odpowiedzialność za przebieg Olimpiady, wolontariuszom za pomoc i wsparcie.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za bezinteresowną pomoc oraz za okazane serce.
Emilia Dudek
Stowarzyszenie „Przyszłość
 Naszych Dzieci”

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja