Wędkarscy mistrzowie

Wędkarscy mistrzowie

W niedzielę 12 sierpnia na zalewie w Mogielnicy odbyły się Otwarte Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Mogielnica. Do wędkarskiej rywalizacji stanęło 39 dorosłych oraz 9 dzieci.

Pasjonaci wędkarstwa zgromadzili się na terenie rekreacyjnym przy zalewie w Mogielnicy już o godzinie 5:00. Obecni na miejscu organizatorzy z ramienia PZW nr 14 w Mogielnicy oraz Koła Wędkarskiego „Karaś” objaśnili uczestnikom regulamin zawodów oraz nadzorowali losowanie przez nich stanowisk. Następnie uczestnicy zawodów przystąpili do tego, co lubią robić najbardziej, czyli do łowienia ryb. Połowy trwały do godz. 11:00, a następnie odbyło się oficjalne ważenie ryb. Po jego zakończeniu i podsumowaniu okazało się, że rywalizacja w kategorii senior była niezwykle zacięta. Najlepsze i jednocześnie identyczne wyniki uzyskało dwóch zawodników. Aby rozstrzygnąć zawody, organizatorzy wraz z wędkarzami postanowili wyłonić zwycięzcę poprzez rzut monetą. Można powiedzieć, że wiele w tych zmaganiach zależało od szczęścia. Po losowaniu pierwsze miejsce w zawodach przypadło Kazimierzowi Gajewskiemu, który odebrał z rąk sekretarz gminy i miasta Mogielnica Joanny Kaźmierskiej puchar i dyplom. Drugie miejsce zajął Szymon Pietrzyk, a trzecie Marek Czubak. Najlepsi w kategorii senior otrzymali również vouchery na zakupy w sklepie wędkarskim ufundowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mogielnicy.
W kategorii junior zwyciężył Krzysztof Ptaszyński, przed Michałem Abramem i Damianem Abramem. Sekretarz gminy i miasta Mogielnica wręczyła im okolicznościowe puchary i dyplomy. Wszyscy juniorzy, którzy wzięli udział w zawodach w Mogielnicy, otrzymali ponadto nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego. Upominki te zostały ufundowane przez PZW nr 14 w Mogielnicy oraz Bogdana Jałoszyńskiego.
Na zakończenie zmagań na uczestników czekała kiełbaska z grilla oraz spotkanie w altanie znajdującej się na terenie rekreacyjnym nad zalewem, w ramach którego wędkarze mogli wymienić się wrażeniami i doświadczeniami z wędkowania. 

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja