Żłobek w Mogielnicy? Zdecydują mieszkańcy

Żłobek w Mogielnicy? Zdecydują mieszkańcy

W gminie trwają konsultacje w sprawie utworzenia samorządowego żłobka.

– To pomysł wychodzący naprzeciw młodym ludziom, którzy są coraz aktywniejsi zawodowo, chcą wrócić jak najwcześniej do pracy po pojawieniu się dziecka. Jeżeli zostawią swoje pociechy w żłobku, pod dobrą opieką, będą mieli większe możliwości zawodowe, co przekłada się na lepszą sytuację materialną – tłumaczy burmistrz Mogielnicy Sławomir Chmielewski
Konsultacje rozpoczęły się 22 sierpnia. Mieszkańcy za pośrednictwem krótkich formularzy, które są dostępne na stronie internetowej www.mogielnica.pl lub w Urzędzie Gminy i Miasta, mogą wyrazić swoje zdanie na temat potrzeby utworzenia samorządowego żłobka. Należy je wypełnić, odpowiadając na 6 pytań, a następnie zanieść do urzędu lub wysłać e-mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Konsultacje potrwają do końca października. – W październiku rozpoczynamy prace nad budżetem gminy na 2019 rok. Wtedy musimy już wiedzieć, czy mieszkańcy są zainteresowani tym, by w Mogielnicy powstał żłobek – mówi burmistrz.
W międzyczasie urząd zastanawia się, gdzie mógłby zostać zlokalizowany żłobek. Jedna z opcji zakłada utworzenie go w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Nie jest to jednak jedyny wariant. – O innych możliwych lokalizacjach na razie nie chcę mówić. Jest na to za wcześnie – mówi Sławomir Chmielewski.
Na utworzenie samorządowego żłobka gmina chciałaby pozyskać dofinansowanie z rządowych pieniędzy. – Złożyłem już pismo do wojewody mazowieckiego z informacją, że nosimy się z zamieram utworzenia żłobka. Jednocześnie prosimy wojewodę o zarezerwowanie pieniędzy na dofinansowanie naszego projektu – informuje burmistrz.
W powiecie grójeckim funkcjonuje już jeden samorządowy żłobek – od jesieni 2016 roku taka placówka funkcjonuje w Nowym Mieście nad Pilicą.
Dominik Górecki

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja