Włodarz wciąż niepokonany

Włodarz wciąż niepokonany

Sławomir Chmielewski już w pierwszej turze zapewnił sobie reelekcję.

Rywalizacja dwóch wielkich adwersarzy, burmistrza Sławomira Chmielewskiego i starosty Marka Ścisłowskiego, zapowiadała się pasjonująco. O zwycięstwie mogą zdecydować pojedyncze głosy – tak przewidywali ludzie zorientowani w sympatiach mieszkańców gminy Mogielnica. Druga tura wydawała się pewna.
A jednak dogrywka okazała się niepotrzebna. Na Sławomira Chmielewskiego zagłosowało 2164 mieszkańców, co dało mu 52,18% poparcia wszystkich głosujących. Marek Ścisłowski, pretendent do fotela burmistrza, uzyskał 1713 głosów (41,31%). Daleko w tyle znalazł się Adam Chmielewski. Przy jego nazwisku na kartach do głosowania krzyżyk postawiło zaledwie 270 mieszkańców.
– Moje zwycięstwo to efekt ciężkiej pracy, którą wykonuję od 20 lat. – mówi Sławomir Chmielewski, burmistrz Mogielnicy. – Nie interesuje mnie polityka. Zajmuję się jedynie działaniem na rzecz rozwoju gminy.
Sławomir Chmielewski wygrał w 7 z 9 obwodów. Ścisłowski uzyskał większe poparcie jedynie wśród wyborców głosujących w OSP Miechowice oraz w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Kozietułach.
Burmistrz może być także zadowolony z rezultatów wyborów do rady miejskiej. Kandydaci z jego komitetu Dla Przyszłości zdobyli aż 11 z 15 mandatów. Po trzy mandaty sięgnęło Prawo i Sprawiedliwość, które w rywalizacji o urząd burmistrza wspierało Marka Ścisłowskiego. Skład rady uzupełnia Bogdan Sawicki, który wystartował z komitetu Razem dla Gminy. Komitet Adama Chmielewskiego Nowi Ludzie – Lepsza Gmina nie będzie miał przedstawiciela w radzie miejskiej.
Najlepszy rezultat w wyborach do rady miejskiej osiągnęła Irena Bogdan (198 głosów). Natomiast procentowo najwyższy wynik uzyskał Jan Marciniak, którego poparło 70,82% wyborców.
6 radnych kadencji 2014–2018 uzyskało reelekcję i nadal będą zasiadali w radzie. Mowa o Bogdanie Sawickim, Piotrze Radeckim, Edwardzie Kieszku, Adamie Jagielińskim, Janie Marciniaku oraz Irenie Bogdan. Do samorządu powracają po czteroletniej przerwie Grzegorz Michalski oraz Włodzimierz Wasiak.

OTO SKŁAD NOWEJ RADY GMINY MOGIELNICA:
Dla przyszłości: Piotr Nejman, Stanisław Kępka, Grzegorz Michalski, Sławomir Baran, Agnieszka Malinowska, Adam Jagieliński, Jan Marciniak, Halina Budzik, Wiesław Małek, Włodzimierz Wasiak, Irena Bogdan.
Prawo i Sprawiedliwość: Piotr Radecki, Edward Kieszek, Jerzy Marczak.
Razem dla Gminy Mogielnica: Bogdan Sawicki.

Dominik Górecki


Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja