Sportowe Borowe

Sportowe Borowe

W dniu 1 grudnia 2018 roku o godzinie 11.00 odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Borowem.

Nowy obiekt powstał na terenie byłego parku, pomiędzy budynkiem Publicznej Szkoły Podstawowej w Borowem a strażnicą OSP Borowe. Na Centrum Rekreacyjno-Sportowe składają się: siłownia zewnętrzna, boisko piłkarskie, plac zabaw dla dzieci oraz miejsce spotkań z grillem i ławeczkami dla mieszkańców. Teren jest ogrodzony z myślą przede wszystkim o bezpieczeństwie najmłodszych i uczniów pobliskiej szkoły. Obszar jest oświetlony za pomocą lamp z ogniwami fotowoltaicznymi. Siłownia zewnętrzna składa się z ośmiu elementów, między innymi z: motyla ściskającego, motyla rozciągającego, twistera, wioślarza, orbitreka, narciarza, biegacza, koła Tai Chi. Na terenie kompleksu znajduje się również plac zabaw składający się miedzy innymi z piaskownicy, huśtawki wahadłowej, huśtawki wagowej, zestawu rekreacyjnego czterowieżowego, karuzeli, urządzenie ruchowego (młynek). Nowością na tego typu obiektach w gminie Mogielnica jest street workout jest to miejsce do wykonywania ćwiczeń kalinistycznych tzw. ćwiczeń z wykorzystaniem własnej masy ciała (np. wymyk, podciąganie na drążku, unoszenie nóg).
Uroczystości otwarcia obiektu rozpoczęły się mszą świętą na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Borowem. Po mszy świętej przemówienia okolicznościowe wygłosili burmistrz Gminy i Miasta Mogielnica Sławomir Chmielewski, radna z terenu miejscowości Borowe Irena Bogdan, sołtys wsi: Agata Pajewska oraz radny z poprzedniej kadencji Wiesław Wilewski, bez których osobistego zaangażowania ta inwestycja nie byłaby możliwa. Dyrektor PSP w Borowem Piotr Mosionek podziękował za ogromny wkład mieszkańców w realizację zadania oraz wręczył dyplomy z podziękowaniami dla najbardziej zaangażowanych. Następnie odbyło się poświęcenie obiektu oraz przecięcie pamiątkowej wstęgi. Kolejnym etapem uroczystości był mecz inauguracyjny na nowym boisku rozegrany przez uczniów PSP w Borowem. Po zakończeniu ceremonii otwarcia wszyscy przybyli goście oraz mieszkańcy zostali zaproszeni na poczęstunek do remizy OSP Borowe.
Koszt całej inwestycji wyniósł: 1 282 599,00. Mieszkańcy miejscowości Borowe pokryli koszty projektu inwestycji oraz część inwestycji kwotą ok. 100 tysięcy złotych.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja