Świąteczny handmade

Świąteczny handmade

Za nami II Kiermasz Bożonarodzeniowy organizowany przez Parafialną Grupę Aktywnych Effatha, która działa przy parafii pod wezwaniem św. Floriana w Mogielnicy.

Choinki, stroiki, bombki, wieńce, choinkowe zawieszki, świeczki, świąteczne kartki, ciasteczka, pierniczki, a nawet karmniki dla ptaków – to oraz wiele innych świątecznych ozdób przygotowali dla parafian członkowie Effathy. – Wszystko handmade (ręcznie robione – red.) – zachwalały z uśmiechem panie z Grupy, które już od wczesnego niedzielnego poranku (16 grudnia) przy mogielnickim kościele sprzedawały swoje wyroby.
Mieszkańcy z dużym zainteresowaniem podchodzili do stoiska opatrzonego dużym napisem „Kiermasz Bożonarodzeniowy”. Nic dziwnego, bo przedmioty, które mogli nabyć, były rzeczywiście piękne. Szczególnie efektownie prezentowała się duża choinka wykonana z szyszek, ozdobiona m. in. malutkimi bombkami i suszonymi plastrami pomarańczy.
Effatha – Parafialna Grupa Aktywnych, bo tak brzmi dokładna nazwa (effatha oznacza „otwórz się”), powstała półtora roku temu z inicjatywy księdza Sławomira Hermanowicza, ówczesnego wikariusza parafii pw. św. Floriana w Mogielnicy. Jak piszą o sobie jej członkowie, „zrodziła się z potrzeby serc parafian, którym zależy na tym, aby wreszcie coś się zaczęło u nas dziać”.  Grupa liczy dziś około 20 osób. Może jednak liczyć też na pomoc ministrantów, wolontariuszy, scholi i młodzieży.
Kiermasz Bożonarodzeniowy to nie jedyne wydarzenie organizowane przez aktywnych parafian. Przygotowują oni również Kiermasz Wielkanocny, Orszak Trzech Króli, Marsz Wszystkich Świętych, ubieranie Grobu Pana Jezusa, a przede wszystkim Parafialny Festyn Rodzinny, na który ściągają do Mogielnicy całe rodziny, nie tylko z parafii.
Pierwszy Kiermasz Bożonarodzeniowy członkowie Effathy zorganizowali rok temu. Wspominają go bardzo ciepło: „kiermasz spotkał się z ogromnym zainteresowaniem naszych parafian, panował na nim niezwykły świąteczny klimat. Pojawił się Mikołaj, który rozdawał wraz ze śnieżynkami cukierki dla dzieci, dopisała pogoda, gdyż rano spadł śnieg, co nadało iście bajkowego nastroju, w tle grała cicha muzyka. Było bardzo wesoło, wszyscy mocno angażowali się w przygotowania na długi czas przed kiermaszem, owe wspólne przygotowania ozdób zbliżały nas do siebie jako wspólnotę”.
Zebrane podczas kiermaszu pieniądze zostaną przeznaczone na organizację kolejnych wydarzeń zaplanowanych przez Effathę.                 

Dominik Górecki


Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja