Kolędy po młodzieżowemu

Kolędy po młodzieżowemu

Koncert kolęd w wykonaniu Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Mogielnicy.

Tegoroczny koncert odbył się 22 grudnia na sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Młodzież z orkiestry do koncertu przygotowywała się już od października, poświęcając na udoskonalenie umiejętności łącznie kilkadziesiąt godzin prób. W tak ważnym dla nas koncercie wystąpiło 27 młodych muzyków pod dyrekcją Piotra Manowieckiego. Dzięki współpracy z siostrą Malwiną Świątczak koncert uświetnił występ scholi parafialnej „Rozśpiewane Florianki”. Dziecięcy chór zaśpiewał tradycyjne polskie kolędy przy akompaniamencie orkiestry. Na koncercie usłyszeć można było kolędy, pastorałki oraz piosenki o charakterze świątecznym. Repertuar został odświeżony w młodzieżowy sposób, dzięki czemu wiele utworów zabrzmiało w nowej aranżacji. Niektórzy z naszych muzyków mogli pochwalić się swoim talentem wokalnym. Jako pierwsze wystąpiły Julia Kowalska i Zuzanna Cegła w utworze „Jeden Dzień w Roku”. Zuzia zaśpiewała także pastorałkę w wersji reggae „Tobie Mały Panie”. Wulkanem energii okazała się Aleksandra Zboińska, która wykonała anglojęzyczne piosenki „Let It Snow” oraz „Merry Christmas Everyone”. Swój epizod wokalny miał również Piotr Manowiecki, który zaprezentował się w utworze „Jingle Bell Rock” udowodniając, że śpiewać każdy może.
Koncert cieszył się dużą frekwencją, a sala widowiskowa wypełniona była po brzegi. Młodzież z orkiestry i dzieci ze scholi dostarczyli publiczności wielu wzruszeń, emocji oraz wprowadzili zebranych w świąteczny nastrój. Nie obyło się bez bisu.
Cały koncert zarejestrowała kamera regionalnej telewizji Mazowiecka TV.
Kontynuacją koncertu był wspólny udział orkiestry i scholi w uroczystej mszy pasterskiej w noc z 24 na 25 grudnia oraz w Orszaku Trzech Króli w kościele parafialnym pw. Św. Floriana Męczennika w Mogielnicy, gdzie orkiestra wraz ze scholą mogły jeszcze raz się wykazać.
W imieniu Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Mogielnicy dziękuję burmistrzowi dr Sławomirowi Chmielewskiemu, przewodniczącemu rady miejskiej w Mogielnicy, Grzegorzowi Michalskiemu oraz dyrektorowi Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mogielnicy Robertowi Lipcowi za udział i pomoc w organizacji koncertu. Dziękuję mieszkańcom gminy i miasta za liczne przybycie i wsparcie. Szczególne podziękowania składam wieloletnim sponsorom ZPC „Iga, Spółce „Ola” oraz spółce „Refresco” za ufundowanie paczek świątecznych. Za pomoc w organizacji koncertu dziękuję także rodzicom orkiestrantów, którzy aktywnie angażują się w każde nasze przedsięwzięcie.
Życzymy wszystkiego najlepszego w 2019 roku i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz spotkamy się w tak licznym gronie.
Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta powstała w 1905 roku jako Orkiestra Dęta Straży Ogniowej w Mogielnicy. Od 2005 roku działamy pod patronatem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury jako Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Mogielnicy. Od kilkunastu lat tradycją orkiestry jest wykonywanie koncertu kolęd dla mieszkańców gminy i miasta Mogielnica.
Piotr Manowiecki

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja