Messi w spódnicy

Messi w spódnicy

Jeszcze do niedawna funkcjonowało przekonanie, że piłka nożna jest sportem typowym dla chłopców. Ale dziewczynki też uwielbiają futbol i – co najważniejsze – świetnie grają w piłkę!

Doskonałym tego przykładem są młode piłkarki trenujące w działającej w powiecie grójeckim akademii sportowej FC Mundialito. Świetna gra „Mundialitek” przekłada się na medale w turniejach, wyróżnienia indywidualne oraz powołania na konsultacje organizowane przez PZPN!
W Mundialito od początku istnienia akademii dziewczynki stanowiły bardzo ważną część zespołów mieszanych, w których są wyróżniającymi się postaciami. Z czasem w FCM powstała drużyna żeńska, a dziś w akademii trenuje już blisko 30 zawodniczek!
Na początku obecnego roku „Mundialitki” pokazały się z bardzo dobrej strony na turniejach. W niezwykle silnie obsadzonym FCM Girls Cup, który odbył się 16 lutego, rywalizowały z Legią Ladies, Diamonds Academy Warszawa, Mazovią Grodzisk Mazowiecki i Ząbkovią Ząbki. Zajęły tam 3. miejsce. Tydzień później w Milan Sport Cup doszły aż do finału, by ostatecznie zakończyć rywalizację ze srebrnymi medalami.
Dziewczyny zachwycają swoją grą także w turniejach dla chłopców, gdzie często sięgają po wyróżnienia indywidualne. Zawodniczka FCM Mogielnica Klaudia Zieja (rocznik 2008) została królową strzelców podczas rozegranego 17 lutego turnieju charytatywnego w Chynowie - 9 goli w 5 meczach! Świetna gra Marysi Nowak (FCM Grójec, rocznik 2009) zaowocowała tytułem najlepszej zawodniczki Milan Sport Cup, a popisy techniczne Zuzi Kaczmarek (FCM Goszczyn, rocznik 2010) statuetką MVP styczniowego turnieju zorganizowanego przez Mazowsze Grójec.
Sukcesy piłkarek FC Mundialito zostały dostrzeżone przez trenerów PZPN, którzy zaprosili niedawno 4 zawodniczki FCM na konsultację i grę selekcyjną Mobilnej Akademii Młodych Orłów. Miejmy nadzieję, że nazwiska „Mundialitek” znalazły się w notesach trenerów kadry i któraś z nich dostanie wkrótce szansę gry w reprezentacji Mazowsza.
– Z radością patrzymy na rozwój naszych zawodniczek. Ich umiejętności robią niesamowite wrażenie i często wprawiają w osłupienie kibiców na meczach i turniejach. Piłka nożna jest świetnym sportem dla dziewczynek. W FC Mundialito bardzo zależy nam na promowaniu żeńskiego futbolu i stworzeniu małym Messim w spódniczkach szansy na rozwój ich talentu –  mówi Michał Kocięba, założyciel i prezes FC Mundialito w przeszłości rzecznik PZPN i Legii Warszawa.
Akademia serdecznie zaprasza wszystkie dziewczynki w wieku 5-12 lat, które chcą uprawiać sport na treningi zespołu żeńskiego (każdy piątek, godz. 15.45  hala Spartakus w Grójcu) lub zajęcia grup mieszanych w swoich ośrodkach w Grójcu, Mogielnicy i Goszczynie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.fcmundialito.pl
Maciej Zaręba

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja