Wszechobecny patriotyzm

Wszechobecny patriotyzm

Dnia 3 maja mieszkańcy Mogielnicy jak co roku świętowali rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, na ulicach miasta czuć było wszechobecny patriotyzm.

Uroczystości rozpoczęły się zbiórką pod budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Mogielnicy, gdzie zebrali się mieszkańcy, przedstawiciele gminnych jednostek OSP, szkół z terenu gminy Mogielnica i zaproszeni goście. W wydarzeniu wzięli również udział burmistrz gminy i miasta Mogielnica Sławomir Chmielewski, przewodniczący rady miejskiej Grzegorz Michalski oraz radni rady miejskiej.
Całość uświetniała Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Mogielnicy, dzięki której w trakcie uroczystości towarzyszyły nam pieśni patriotyczne, które umacniały nas w poczuciu jedności z historią naszego pięknego kraju, rozpierając dumę w sercach wszystkich uczestników imprezy. Po przejściu pod pomniki w mogielnickim rynku, zostały złożone kwiaty przez włodarzy miasta, delegacje dzieci, młodzieży i nauczycieli ze szkół oraz mieszkańców gminy. Następnie uczestnicy uroczystości w korowodzie udali się do kościoła parafialnego pw. św. Floriana w Mogielnicy, w którym odbyła się uroczysta msza święta za ojczyznę. Mszę odprawił proboszcz ks. Grzegorz Wolski.
Cała uroczystość miała na celu przypomnieć nam naszą historię i chronić od zapomnienia. Dbamy o to, aby kolejne pokolenia pamiętały w ważnych wydarzeniach i wyciągały wnioski.
UGiM

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja