Najpierw dokumentacja, potem dotacja?

Najpierw dokumentacja, potem dotacja?

Władze powiatu grójeckiego i gminy Mogielnica zawrą porozumienie w sprawie wspólnej realizacji inwestycji.

Inwestycja, którą oba samorządy zamierzają wspólnie zrealizować, polega na przebudowie ulicy Dziarnowskiej w Mogielnicy. Jest to jedna z najważniejszych arterii komunikacyjnych w mieście. Ulica ma status drogi powiatowej.

Remont kapitalny
W planach jest kompleksowa przebudowa 725-metrowego odcinka ulicy. Zadanie obejmowałoby modernizację sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, ułożenie nowych chodników, wykonanie podbudowy oraz położenie nowej nawierzchni asfaltowej.
– Nawierzchnia drogi pozostawia wiele do życzenia, w dodatku na ulicy tworzą się zastoiska wodne – mówi burmistrz Mogielnicy Sławomir Chmielewski. – Zanim jednak zostanie wymieniona nawierzchnia, chcemy zmodernizować sieci wodociągową i kanalizacji (sanitarnej oraz burzowej), które mają już swoje lata, w związku z czym dochodzi tam dość często do awarii – wyjaśnia.

Gmina wykona dokumentację
Do realizacji planów jednak droga daleka. Najpierw musi powstać dokumentacja projektowa obejmująca wszystkie aspekty inwestycji.
Zgodnie z proponowaną treścią porozumienia to gmina Mogielnica zapłaci za wykonanie kompletnej dokumentacji inwestycji. Następnie przekaże ją starostwu. Zadaniem samorządu powiatowego będzie pozyskanie dofinansowania.
– Szacuję, że modernizacja sieci kanalizacyjnej, wodociągowej, podbudowa, chodniki oraz nowa nawierzchnia, to wydatek rzędu kilku milionów złotych. Gdyby starostwu udało się pozyskać dofinansowanie, załóżmy, na poziomie 70% wartości całego zadania, to pozostałe 30% pokryjemy z własnych środków – tłumaczy burmistrz.
Dominik Górecki

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja