Mini zakończenie lata z orkiestrą

Mini zakończenie  lata z orkiestrą

Dnia 6 września o godzinie 16.00 na terenie rekreacyjnym nad zalewem w Mogielnicy nasza orkiestra dała krótki koncert utworów rozrywkowych. Występ wyszedł z inicjatywy grającej w orkiestrze młodzieży, która chciała wystąpić przed publicznością w tym ciężkim dla wszystkich okresie.

Ogólnoświatowa pandemia zahamowała rozwój kultury oraz branży muzycznej i eventowej. Odwołane zostały koncerty, festiwale, konkursy i przeglądy zespołów. Na zespoły amatorskie takie jak nasza orkiestra zostały narzucone rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa. Od początku marca narzucono nam odwołanie prób. Mogliśmy prowadzić jedynie naukę indywidualną przez platformy internetowe. Pod koniec czerwca, czyli po blisko czteromiesięcznej  przerwie, pozwolono nam wznowić próby „pod chmurką”. Wykorzystaliśmy do tego parking przy ZSO w Mogielnicy, ale łatwo nie było. Przed każdą próbą musieliśmy zwozić i rozstawiać krzesełka, perkusję i pulpity. Byliśmy uzależnieni od pogody przez co kilka prób musiało zostać odwołanych oraz zdani na aurę upałów i komarów.
W polowych warunkach i po długiej przerwie rozpoczęliśmy pracę nad repertuarem rozrywkowym z nadzieją, że uda nam się wystąpić w tym roku przed publicznością. Udało nam się opracować nowe numery „Bella Ciao”, „Stand By Me” i „Coffin’ Dance”, co znacznie wzbogaciło nasz repertuar. Niestety wszelkie nadzieje na występ znikły po informacji o odwołaniu corocznej lokalnej imprezy „Zakończenie Lata”. Postanowiliśmy jednak wystąpić, organizując kameralny koncert na świeżym powietrzu, oczywiście z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa odnośnie Covid-19. Nasz pomysł został entuzjastycznie przyjęty przez dyrektora MGOK w Mogielnicy Roberta Lipca i rozpoczęliśmy przygotowania do koncertu, który nazwaliśmy „Mini Zakończenie Lata”.
Koncert odbył się w piękne, słoneczne niedzielne popołudnie. Ustawiliśmy krzesełka na placu rekreacyjnym nad zalewem w Mogielnicy, nastroiliśmy się i o godz. 16.00 zaczęliśmy grać. Publiczność dopisała, przyjechała telewizja internetowa Mazowiecka TV. Nie obyło się bez bisów. Daliśmy 40-minutowy koncert, który został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność. Powiem szczerze, że nie spodziewałem się takiego dobrego odbioru i rozgłosu jaki przyniósł nasz występ. Było to przepiękne otwarcie sezonu, ale niestety także jego zakończenie, bo już nie będziemy mieli okazji wystąpić w tym roku z repertuarem rozrywkowym.  Póki co szykujemy pieśni żołnierskie na dzień odzyskania niepodległości, ale nie wiemy, czy będziemy mieli okazje je zaprezentować. Okres kolędowy także stoi pod dużym znakiem zapytania, ale jesteśmy dobrej myśli.
Dziękujemy MGOK w Mogielnicy za wsparcie, Mazowieckiej TV za promocję i publiczności, że byliście.
Kapelmistrz
Dziecięco-Młodzieżowej
Orkiestry Dętej z Mogielnicy
Piotr Manowiecki

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja