78. rocznica wybuchu II wojny światowej

78. rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września minęło 78 lat od bandyckiego napadu Niemców na Polskę, kiedy to samoloty z czarnymi krzyżami i swastykami zrzuciły pierwsze bomby na Wieluń, nie na obiekty militarne, lecz na domy, szpitale, zagrody.

I tym charakteryzowała się ta wojna – wyniszczeniem miast, wsi, ludobójstwem na skalę, jakiej jeszcze świat w swoich dziejach nie widział. Niemcy wiedzieli, że Polakom nikt nie pomoże mimo zawartych sojuszów z Anglią i Francją i dlatego uderzyli w nas, by powiększyć przestrzeń życiową w marszu na wschód. Ta wściekła agresja – zarówno ze strony Niemiec, jak i ZSRR – była konsekwencją paktu Ribbentrop-Mołotow. W związku z tym w dniu 1 września 2017 roku przedstawiciele władz samorządowych oraz  kombatanci zebrali się przed pomnikiem na ul. Tomaszowskiej, aby uczcić 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej.
Inicjatorem spotkania był Związek Kombatantów, Byłych Więźniów Politycznych RP i Osób Represjonowanych z przedstawicielem w osobie ppłk Stanisława Łukasika. Po wygłoszeniu przemówień okolicznościowych nastąpiło złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem.
Wiązankami kwiatów i zapalonymi zniczami oddano hołd wszystkim tym, którzy polegli w obronie Ojczyzny. Represjonowanym ofiarom systemu, ofiarom łagrów, żołnierzom wyklętym należy się hołd i pamięć w naszych wspomnieniach i modlitwach.

Urząd Miasta i Gminy
w Nowym Mieście nad Pilicą

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja