Byliśmy na dożynkach

Byliśmy na dożynkach

3 września 2017 roku Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowym Mieście nad Pilicą uczestniczył już po raz kolejny w Powiatowych Dożynkach w Lewiczynie.

Jak co roku w pierwszą niedzielę września rolnicy z powiatu grójeckiego przyjeżdżają podziękować za  plony.  Dla naszej szkoły to dobry czas na promocję i pokazanie się społeczności naszego powiatu oraz zaproszonym gościom.
Jak co roku nasze barwne stoisko przyciągało wiele osób chcących zapytać  o naszą ofertę edukacyjną, porozmawiać z nauczycielami  i spróbować produktów, które przygotowali nasi uczniowie pod okiem nauczycieli. W tym roku były to:
–    leczo,  zgłoszone do konkursu na najlepszą potrawę regionalną,
–    ciasta i rogaliki, które już od wczesnych godzin porannych cieszyły się wielkim powodzeniem,
–    przetwory, które przyciągały oko swoim wyglądem i estetyką wykonania.
Dożynki rozpoczął oficjalnie Marek Ścisłowski – Starosta Powiatu Grójeckiego. Następnie odbyła się Msza św., podczas której przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w korowodzie wieńców dożynkowych. Nasz wieniec cechował się prostotą wykonania i jak podkreślali organizatorzy dożynek i prowadzący, odzwierciedlał charakter i piękno naszej Placówki.
Podczas dożynek, zarówno my nauczyciele jak i nasi uczniowie, mogliśmy zobaczyć stoiska i wystawy różnych gmin naszego powiatu.
Przez cały dzień mimo kiepskiej, deszczowej pogody wszyscy świetnie się bawili przy dźwiękach ludowej muzyki. Na koniec zostały rozdane nagrody dla zwycięzców w przeprowadzonych licznych konkursach. Nasi uczniowie zostali wyróżnieni w następujących kategoriach:
–    Najlepsza potrawa dożynkowa
–    Najlepiej przygotowane stoisko dożynkowe
Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły, by nazajutrz 4 września rozpocząć nowy rok szkolny 2017/2018.

Organizatorzy

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja