Po śniadaniu mają moc

Po śniadaniu mają moc

W roku szkolnym 2017/2018 nasz Ośrodek po raz drugi przystąpił do ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,,Śniadanie Daje Moc”.Akcja ma na celu walkę z niedożywieniem dzieci w Polsce. Skupia się wokół 12 zasad zdrowego żywienia. Dzieci dowiadują się między innymi jak często powinno się jeść posiłki,z czego powinny się składać wartościowe śniadania oraz dlaczego picie wody jest tak ważne.

8 listopada w naszej szkole odbył się finał tegorocznej edycji programu „Śniadanie Daje Moc", w ramach którego przygotowywano uroczyste wspólne śniadanie. O godz. 10.00 wszystkie klasy 0-III wraz z Dyrekcją Ośrodka, nauczycielami i rodzicami zebrały się w świetlicy szkolnej. Uroczystość naszą uświetnił swoim przybyciem wicestarosta powiatu grójeckiego pan Dariusz Piątkowski.
Dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami przyrządzały różne zdrowe przekąski, kolorowe kanapki oraz pyszne sałatki. Po przywitaniu gości przedstawiono prezentację multimedialną dotyczącą programu i ,,Misji Śniadaniowych” wykonanych przez naszych uczniów, która przybliżyła zebranym ideę  założenia programu.
Następnie wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do wspólnej zabawy.
Na podłodze przygotowano duże arkusze papieru ułożone w formie chodniczka do gry planszowej. Gra nosiła nazwę „Moje 12 zasad zdrowego odżywiania”. Na około 12 losowo wybranych „kafelkach” przedstawiono poszczególne zasady. Dzieci biorące udział w grze odpowiadały na pytania i wykonywały różne polecenia. Wybrane  drużyny dzielnie walczyły, by jak najszybciej przekroczyć linię mety. Wysiłki zawodników zostały nagrodzone owocową przekąską.
Po tak wyczerpującej zabawie wszyscy zasiedli do suto zastawionego stołu. Można było zajadać się owocowymi motylami, jeżykami, warzywnymi myszkami, krokodylami i biedronkami.  Pojawił się bukiet pomidorkowo-serowych tulipanów, a nad wszystkim czuwały owocowe ludki.
Nasza uroczystość była okazją do lepszego poznania się, wspólnego spędzenia czasu oraz refleksji nad sposobem odżywiania się każdego dnia. 
Mamy nadzieję, że nasze „Misje Śniadaniowe” i finał „Śniadanie Daje Moc” pomogły „kosmicznym agentom” przekonać wszystkich niedojadków do prawidłowego żywienia.
Do zobaczenia za rok!
Organizatorzy

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja