Aforyzmy kreślone kredą

Aforyzmy kreślone kredą

Czternasta książka grójeckiego poety, Kazimierza Kochańskiego.

Pierwszego lutego odbyła się promocja książki „Kreślone kredą”, zbioru aforyzmów, które są puentą twórczości Kazimierza Kochańskiego.
– Kredą można coś zapisać na drzwiach, podkreślić, wykreślić, zmienić zapis, kreda jest zawsze pod ręką – tłumaczy tytuł publikacji Kazimierz Kochański. – Książka zawiera zbiór myśli, które dojrzały we mnie i uznałem, że powinienem się nimi podzielić z czytelnikami.
„Kreślone kredą” zawiera ponad 300 alfabetycznie ułożonych aforyzmów. Wstęp do zbioru napisał Stanisław Nyczaj. Na okładce znajduje się grafika Anny Darii Merskiej, grójeckiej malarki, wnętrze ozdobiła wnuczka poety, Barbara Kochańska.
Cztery lata temu Kazimierz Kochański został odznaczony medalem „Zasłużony dla powiatu grójeckiego”. Od tamtego czasu grójecki poeta znalazł się z siedmiu kolejnych antologiach Warszawskiej Jesieni Poezji. Nazwisko pana Kazia znalazło się również w dwóch kolejnych wydaniach Antologii Poezji Polskiej wydawanej przez Pisarze.pl. Kazimierz Kochański jest również autorem muzyki do pieśni „Zakochaj się w Łochowie”.
– To mój odcisk na innej ziemi – mówi pan Kazio. – W najbliższym czasie ukaże się również Antologia wydawana przez Gdańską Grupę Poetycką „Aspekty”, w której również prezentowana jest moja sylwetka.
KO

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja