Sportowe wspomnienie

Sportowe wspomnienie

Za nami pierwszy Memoriał im. Sławomira Majewskiego.

W ostatnią sobotę, 17 lutego dla uczczenia pamięci komendanta Straży Miejskiej w Grójcu oraz pełnomocnika burmistrza ds. uzależnień, Sławomira Majewskiego, odbył się memoriał jego imienia.
Organizatorem zawodów było Mazowieckie Stowarzyszenie Karate i Grójecka Szkoła Sportów Walki MARCELI TEAM przy współudziale Urzędu Gminy i Miasta w Grójcu i Grójeckiego Ośrodka Sportu.
Uroczystego otwarcia Memoriału dokonał zastępca burmistrza Karol Biedrzycki, który w kilku zdaniach przybliżył nam postać byłego Komendanta Straży Miejskiej w Grójcu.
58 zawodników podzielonych na kategorie wiekowe rywalizowało na torze sprawnościowym. W sportowych zmaganiach udział brały dzieci i młodzież w wieku od 5 do 17 lat. Duża część startujących to zawodnicy sportów walki ale byli także koszykarze,  piłkarze i tacy co ze sportem spotykają się tylko na lekcjach w-f.
Najlepsi w swoich kategoriach wywalczyli puchary, za II i III miejsca medale, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i napoje.
 Najlepszymi w swoich kategoriach okazali się: Gabrysia Bator, Ola Łach, Adaś Komorowski, Oliwia Kowalczyk, Norbert Niczewski, Filip Stańczyk, Zosia Kazimierska, Sebastian Niczewski, Marta Kociszewska, Michał Stepień, Michał Komorowski, Ada Szczepańska, Kacper Grzmiel.
– Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji zawodów, zastępcy burmistrza Karolowi Biedrzyckiemu i obecnemu komendantowi Straży Miejskiej Andrzejowi Jakubiakowi za przybycie. Mamy nadzieję, że Memoriał wejdzie na stałe do kalendarza imprez sportowych w Grójcu.
Sławomir Majewski zmarł 12 stycznia ubiegłego roku. Przez 24 lata pełnił funkcję komendanta Straży Miejskiej w Grójcu, był również pełnomocnikiem burmistrza ds. uzależnień.
– Często wspierał nasze przedsięwzięcia, był obecny na imprezach sportowych organizowanych przez stowarzyszenie, był człowiekiem pomocnym, uczynnym, sam też w młodości ćwiczył Karate. – wspomina Marceli Bińkowski. – Organizując te zawody, chcemy przypomnieć sylwetkę Sławka.
MT
 
                                                                                                                                

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja