„Kulturalni” w LO

„Kulturalni” w LO

Projekt Kulturalni w Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Mieście nad Pilicą.

W Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Mieście n. Pilicą odbywał się projekt ,,Kulturalni”, finansowany ze środków Fundacji PZU w ramach ,,Fundacja PZU z kulturą”. Projekt miał na celu stworzyć nam szanse na rozwój osobisty, pobudzenie kreatywności oraz rozwijanie własnych zainteresowań i pasji.
Pierwszym jego etapem była wizyta w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta, w której mieliśmy okazję poznać dzieła Zabunyana Sarkisa i Marii Anto. Następnie udaliśmy się  do Teatru Powszechnego na sztukę pt. ,,Superspektakl”. Przed występem odbyły się warsztaty aktorskie mające na celu wprowadzenie nas w tematykę przedstawienia.
Następną częścią projektu był wyjazd do Teatru Muzycznego Roma w Warszawie na musical pt. ,,Piloci”, opowiadający o miłości brutalnie przerwanej przez II wojnę światową. Znakomita cyfrowa scenografia i epokowe stroje przeniosły widzów w lata 40 XX wieku. Spektakl pozwolił nam głębiej poznać historię Polski.
W ramach projektu w naszej szkole odbyły się również warsztaty teatralne prowadzone przez animatorkę z Teatru Powszechnego z Warszawy. Dzięki nim mogliśmy poznać technikę odgrywania ról na scenie, rozwinąć swoją kreatywność, wymyślając własne scenki teatralne oraz wykazać się talentem plastycznym poprzez wykonywane prace.
W ramach projektu przeprowadzone zostały również lekcje historii i wiedzy o kulturze, które przygotowały nas do ww. wydarzeń.
8 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie podsumowujące projekt ,,Kulturalni”, dzięki któremu mogliśmy się lepiej poznać, zintegrować, a przede wszystkim wspólnie działać i  pracować. Mieliśmy również okazję zagłębić się w sfery kultury wysokiej, poszerzyć naszą wiedzę, jak również rozwinąć umiejętności i kreatywność. Wszyscy cieszymy się, że mogliśmy bezpłatnie korzystać ze wspomnianych działań. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do głównego sponsora Fundacji PZU. Za okazaną pomoc i wsparcie dziękujemy również  Stowarzyszeniu Działań Lokalnych ,,Młyn” oraz nauczycielom Liceum Ogólnokształcącego  w Nowym Mieście n. Pilicą.
Uczniowie LO

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja