Nowe Miasta w Europie

Nowe Miasta w Europie

Gmina Nowe Miasto nad Pilicą od kilkunastu lat jest członkiem Grupy Roboczej „Nowe Miasta w Europie” składającej się z 37 miast i gmin mających w nazwie „Nowe Miasto”.

Grupa ta zwana również największym partnerstwem miast w Europie obejmuje swym zasięgiem Niemcy, Austrię, Holandię, Czechy, Węgry, Polskę i Słowację.
W tym roku w dniach 1-3 czerwca odbędzie się 40. Spotkanie Nowych Miast w Europie w naszym mieście. Z tego powodu w dniach 23-25 marca mieliśmy przyjemność gościć kilkunastu przedstawicieli miast partnerskich (głównie z Niemiec). W dniu 24 marca w nowomiejskim urzędzie odbyła się sesja robocza Komitetu Koordynacyjnego. Podczas tego spotkania omówiono wiele spraw organizacyjnych związanych z przygotowaniem jubileuszowego 40. Spotkania „Nowych Miast w Europie”.
W trakcie wizyty nasi goście zwiedzili Muzeum Regionalne w Nowym Mieście nad Pilicą, Sanktuarium Bł. O.H.Koźmińskiego oraz Muzeum Bł. O.H.Koźmińskiego przy Klasztorze o. Kapucynów. Ponadto zwiedzili bunkier w Konewce, a w Tomaszowie Mazowieckim kamienicę rodziny Knothe oraz Arenę Lodową – pierwszy kryty tor łyżwiarski w Polsce.
40. Spotkanie Nowych Miast w Europie to duże przedsięwzięcie promujące gminę poza granicami naszego kraju. Impreza będzie miała charakter festynu, w którym weźmie udział ok. 1000 osób. Uczestnikami będą głównie goście z Niemiec. Zachęcamy również mieszkańców Nowego Miasta i okolic do aktywnego uczestnictwa w tej imprezie. Spotkanie będzie połączone z obchodami Dnia Dziecka, jak również z coroczną inicjatywą Stowarzyszenia Biegiem przez Polskę, pt. Nowe Miasto Biega. Podczas festynu, w sobotę 2 czerwca odbędzie się parada przedstawicieli wszystkich Nowych Miast. Jest ona tradycją każdego zjazdu Nowych Miast w Europie.
UMiG

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja