Starcie pedagogów

Starcie pedagogów

O fotel burmistrza w tegorocznych wyborach powalczą kandydaci, którzy mają wykształcenie pedagogiczne.

Mieszkańcy Nowego Miasta nad Pilicą będą mieli do wyboru dwie opcje: powierzyć dalsze urzędowanie obecnemu burmistrzowi, Mariuszowi Dziubie lub oddać kierowanie samorządem w ręce jego poprzedniczki, Barbary Gąsiorowskiej, która stała na czele samorządu w latach 2006-2014.

Służyć mieszkańcom
Mariusz Dziuba jest kandydatem na burmistrza z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Popiera go również komitet kandydatów na radnych Napraw Nowe Miasto. Prywatnie jest mieszkańcem nowomiejskich Domaniewic. Obecna kadencja to pierwsze kroki jakie Mariusz Dziuba stawiał w samorządzie. Z wykształcenia jest pedagogiem, wcześniej był dyrektorem Publicznej Szkoły Podstawowej w Żdżarach. Powierzono mu również kierowanie tą placówką.
– Dzięki dobrej współpracy, a nie oglądaniu się na przynależność partyjną radnych, udało się dużo zrobić jak na jedną kadencję – podsumowuje ostatnie cztery lata Mariusz Dziuba. – Wszystkie realizacje były odpowiedzią na prośbę mieszkańców.
Jak przyznaje w rozmowie z „Jabłonką”, największym sukcesem jest powrót do Nowego Miasta wojska, co skutkuje m.in. organizacją pikników militarnych oraz podniosłą oprawą uroczystości gminnych, a w przyszłości będzie oznaczało nowe miejsca pracy. – Możemy być dumni z polityki historycznej – dodaje Dziuba.
Na liście dokonań wymienia m.in. wykonanie boisk, placów zabaw, kilometrów dróg, ulic, chodników, parkingów, modernizację oświetlenia, powstanie świetlic wiejskich. Zwraca również uwagę na funkcjonujący w mieście żłobek, czy powrót zajęć pozalekcyjnych. – Dużą uwagę poświęciliśmy naszej oświacie – podkreśla. – Moim celem urzędowania była służba mieszkańcom. Jeśli mieszkańcy to odczuli, to jest to dla mnie spełnienie misji, jaką sobie narzuciłem.
Mariusz Dziuba deklaruje również dalszą kontynuację swoich działań, z dużym naciskiem na turystykę oraz stworzeniem planu zagospodarowania przestrzennego. W jego planach jest wykonanie „Parku  Nadpilicznego” oraz terenów rekreacyjnych w Domaniewicach. – Zagospodarujemy również strefę ekonomiczną, na którą mamy już kilka propozycji – zapowiada Dziuba.

Dla dobra gminy
O fotel burmistrza Nowego Miasta nad Pilicą stara się również Barbara Gąsiorowska, popierana przez Polskie Stronnictwo Ludowe. Mieszkanka miejscowości Pobiedna z wykształcenia jest nauczycielem matematyki, obecnie pracuje w nowomiejskim liceum, pełni także funkcję sekretarza gminy Sadkowice. Od dwóch dekad związana jest z samorządem, osiem lat pełniła funkcję burmistrza (2006-2014), wcześniej była wiceprzewodniczącą rady miejskiej (2002-2006) a także jej przewodniczącą (1998-2002).
– Chcę sprawować funkcję burmistrza po to, aby nikt nie czuł się zastraszony, niezależnie od swoich poglądów politycznych – podkreśla Barbara Gąsiorowska. – Kariera polityczna nie jest dla mnie najważniejsza, tylko dobro naszej gminy oraz jej mieszkańców.
Kandydatka w rozmowie z „Jabłonką” podkreśla, że oddając swoje stanowisko następcy, pozostawiła gminę z długiem rzędu 2 mln złotych. – Obecne zadłużenie wynosi prawie 10 milionów.  – dodaje Gąsiorowska. – Chcę, aby nasza gmina nie zadłużała się więcej.
Na liście priorytetów najbliższej kadencji kandydatki z Pobiednej jest budowa ronda w Żdżarach, wybudowanie sali kino-teatralnej, utworzenie szkoły branżowej, rozwój infrastruktury gminnej, a także doposażenie szkół gminnych.
Gąsiorowska chce również, aby tutejsze liceum powróciło do formuły Liceum Ogólnokształcącego (obecnie jest częścią Zespołu Szkolno-Przedszkolnego).
– Ta szkoła ma piękną tradycję i zasługuje na to – podkreśla Gąsiorowska.

Paulina Omen-KlepaczPowrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja