Świąteczne spotkanie w Żdżarach

Świąteczne spotkanie w Żdżarach

Ostatnia niedziela Adwentu ma już nastrój Wigilii Bożonarodzeniowej.

Dało się go odczuć w niedzielę 23 grudnia w Żdżarach.
Radna Monika Olborska długo ukrywała przed mieszkańcami niespodziankę, którą na ten dzień zaplanowała. W kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Mikołaja o godzinie dziewiątej zebrał się tłum wiernych razem ze swoimi pociechami. Mszę odprawił ks. dr Krzysztof Białkowski, a schola pod przewodnictwem siostry uświetniła tę uroczystość. Pod koniec Mszy Świętej Monika Olborska powitała wszystkich przybyłych a szczególnie dzieci.
W swoim krótkim przemówieniu wspomniała, że co roku, gdy zbliżały się święta Bożego Narodzenia wielu parafian marzyło o wspólnej choince. W tym roku postanowiła spróbować spełnić ich marzenie. Jednak, jak nadmieniła, sama by tego nie zrobiła, gdyby nie ofiarność i życzliwość sponsorów, którzy pomogli jej zrealizować ten pomysł. Gorące podziękowanie złożyła wszystkim sponsorom: Edmundowi Pietrzakowi, Andrzejowi i Szymonowi Nowakowskim, swojemu mężowi, burmistrzowi oraz  przewodniczącemu rady miejskiej Tomaszowi Pietrusze za pomoc w uzyskaniu dofinansowania z budżetu gminy do oświetlenia choinki.
Następnie z uśmiechem zaprosiła wszystkie dzieci z rodzinami do podejścia po mszy świętej, pod nową choinkę gdzie czekała na nich niespodzianka. Na koniec w swoim imieniu, całej rady miejskiej i burmistrza złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Parafianie głośnymi brawami podziękowali Monice Olborskiej.
Po błogosławieństwie wszyscy zgromadzeni wraz z dziećmi oraz siostrami zakonnymi udali się aleją w kierunku nowo posadzonej i pięknie oświetlonej choinki. Zgromadzone dzieci oklaskami przywitały jadącego bryczką Mikołaja, radnego Andrzeja Tulina, który przywiózł trzy wory prezentów. Radości nie było końca. Mikołaj miał mnóstwo pracy, bowiem rozdał 140 paczek prezentów. Pomocnik Mikołaja również nie próżnował. Wszystkich dorosłych częstował cukierkami i składał im życzenia. Niespodzianka się udała i na pewno na długo pozostanie w sercach dzieci.
Urząd Miasta i Gminy
w Nowym Mieście nad PilicąPowrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja