Pamiętaliśmy, upamiętniliśmy

Pamiętaliśmy, upamiętniliśmy

Obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w Nowym Mieście nad Pilicą.

W dniu 3 maja 2019 r. w Nowym Mieście nad Pilicą, w związku z 228. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja odbyła się uroczystość patriotyczno-religijna upamiętniająca to wydarzenie. Tradycyjnie uroczystość została połączona z obchodami Dnia Strażaka z okazji przypadającego na dzień 4 maja święta patrona strażaków – św. Floriana.
Obchody rozpoczęły się o godz. 8.00 uroczystą mszą św. w intencji ojczyzny i druhów strażaków. Mszę św. koncelebrowaną odprawił ksiądz dziekan Mariusz Zembrzuski – proboszcz parafii w Nowym Mieście nad Pilicą oraz ksiądz wikary Jakub Kita, przy oprawie muzycznej Katarzyny Bochyńskiej – Wojdył i akompaniamencie Karola Sionka. Na zakończenie uroczystości trwających w kościele, burmistrz miasta i gminy Mariusz Dziuba wraz z przewodniczącym rady miejskiej Tomaszem Pietruchą przekazali na ręce księdza dziekana ryngraf 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę – wotum dziękczynne od samorządu i mieszkańców za opiekę Matki Najświętszej nad naszą ojczyzną.
Po mszy uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod pomnik Tadeusza Kościuszki, gdzie odbyły się okolicznościowe przemówienia oraz złożono wiązanki kwiatów. Głos zabrał burmistrz miasta i gminy, a w dalszej kolejności płk. Andrzej Kozera – Dowódca 1.Ośrodka Radioelektronicznego w Grójcu.
Następnie zostały odczytane listy skierowane do mieszkańców naszej gminy oraz strażaków. Burmistrz MiG odczytał list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, natomiast przewodniczący rady miejskiej list Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego, a radny rady powiatu grójeckiego Michał Pruś list posła na Sejm RP Dariusza Bąka.
W uroczystościach uczestniczyli mieszkańcy naszego miasta i gminy, zaproszeni goście, poczty sztandarowe, delegacje stowarzyszeń i związków kombatanckich, partii politycznych, szkół i zakładów pracy oraz strażacy. Jak co roku nie zabrakło również uczniów klas mundurowych Niepublicznego Technikum Zawodowego w Nowym Mieście nad Pilicą Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach
Burmistrz miasta i gminy w Nowym Mieście nad Pilicą pragnie serdecznie podziękować wszystkim przybyłym na nasze uroczystości.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii na stronie www.nowemiasto.pl
UMiG

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja