Udział Prezesa Rady Ministrów w nowomiejskim IX „Spotkaniu z Błogosławionym”

Udział Prezesa Rady Ministrów  w nowomiejskim IX „Spotkaniu z Błogosławionym”

W dniu 2 czerwca odbył się IX Festyn Rodzinny „Spotkanie z Błogosławionym” w nowomiejskim ogrodzie klasztornym.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 12.00 polową mszą św., której przewodniczył ksiądz bp Antoni Dydycz, przy oprawie muzycznej chóru i nowomiejskiej orkiestry dętej oraz asysty żołnierzy 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego.
Tegoroczny Festyn Rodzinny zaszczycił swoją obecnością Premier RP Mateusz Morawiecki, który został uroczyście przywitany przez burmistrza miasta i gminy Nowe Miasto nad Pilicą Mariusza Dziubę oraz gwardiana Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów ojca Zdzisława Tokarczyka. Następnie premier Morawiecki obejrzał spektakl przygotowany przez uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. kard. S. Wyszyńskiego w Nowym Mieście nad Pilicą pod kierunkiem s. Teresy Mróz przedstawiający historię życia bł. Honorata Koźmińskiego.
Po przedstawieniu premier RP wygłosił krótkie przemówienie do mieszkańców o podstawowych wartościach w życiu każdego z nas w oparciu o historię życia Ojca Honorata. Podkreślał patriotyzm i wiarę Błogosławionego jak również każdego Polaka. W oparciu o przedstawienie, które ukazywało znaczącą rolę matki Ojca Honorata, z okazji minionego Dnia Matki podziękował wszystkim rodzicielkom – również swojej – za trud wychowania, za to że przechowują wiarę i polskość w kolejnych pokoleniach Polaków. Na końcu wystąpienia premier podkreślił, że to kolejna wizyta w Nowym Mieście nad Pilicą i że bardzo dziękuje za zaproszenie do udziału w tak pięknej uroczystości. Po przemówieniu Prezes Rady Ministrów udał się na spacer po ogrodach klasztornych, podczas którego mieszkańcy mieli okazję zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie, chwilę porozmawiać czy uścisnąć dłoń.
W tegorocznym festynie uczestniczyło wielu znamienitych gości ze świata polityki, tj. marszałek Senatu RP, Szef Gabinetu Politycznego Rady Prezesów oraz posłowie Parlamentu Europejskiego i posłowie do Sejmu RP, dyrektorzy urzędów centralnych a także przedstawiciele służb mundurowych, radni powiatu grójeckiego, siostry ze zgromadzeń zakonnych z terenu gminy, radni rady miejskiej w Nowym Mieście nad Pilicą, przewodniczący rad osiedlowych, sołtysi, dyrektorzy nowomiejskich instytucji i szkół oraz licznie przybyli mieszkańcy.
Po części oficjalnej rozpoczęły się występy artystyczne. Wśród wykonawców można było podziwiać Tomasza Kamińskiego z zespołem, zespół ludowy Bychlewianka oraz uczniów szkół z terenu gminy. Wystąpił również gość specjalny festynu dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny - Michał Rachoń.
Wśród licznych atrakcji nie zabrakło pokazów posłuszeństwa psów policyjnych, pokazów przygotowanych przez służby mundurowe oraz zabaw i konkursów dla najmłodszych. Ponadto dzieci mogły zmierzyć się z rowerowym torem przeszkód, zasiąść w symulatorze jazdy motocyklem czy poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy pod czujnym okiem ratownika medycznego Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu. Dużą popularnością cieszyły się również dmuchańce, malowanie buziek i maskotka sowa Orelka. Nad bezpieczeństwem imprezy czuwały patrole konne policji co dla uczestników festynu było nie lada atrakcją.
Jak co roku, duża grupa wolontariuszy zaangażowała się w organizację imprezy, co było widać w dobrze zaopatrzonych stołach, na których znalazły się potrawy z grilla, zupy, bigos, grochówka wojskowa, chleb ze smalcem, napoje, ciasta i słodycze. Na stoiskach informacyjno-promocyjnych ZUS, NFZ i ZER MSWiA odbywały się porady ekspertów z których mógł skorzystać każdy uczestnik imprezy.
W tym dniu ogród klasztorny odwiedziło wyjątkowo dużo mieszkańców. W miłej rodzinnej atmosferze uroczystości zakończyły się Apelem Jasnogórskim. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i umocnili nawzajem wspólnym przeżywaniem tego duchowego i radosnego spotkania.
Urząd Miasta i Gminy, który był współorganizatorem tej uroczystości, serdecznie dziękuje gwardianowi Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów ojcu Zdzisławowi Tokarczykowi za współpracę przy organizacji uroczystości i czynny udział w promocji Nowego Miasta nad Pilicą, braciom oraz siostrom z licznych zgromadzeń i wszystkim pozostałym, którzy włączyli się w organizację festynu. Szczególne podziękowania należą się wszystkim sponsorom oraz wolontariuszom, którzy włożyli dużo pracy, czasu i trudu w przygotowanie i obsługę m.in. stoisk z grillem, słodkościami, gorącymi potrawami i napojami.

Urząd Miasta i Gminy
w Nowym Mieście nad Pilicą

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja