KOMFORTOWE PODŁOGI W TWOIM DOMU

KOMFORTOWE PODŁOGI W TWOIM DOMU

Remont domu czy wykończenie mieszkania to czas podejmowania często bardzo trudnych decyzji. Na jaki kolor pomalować ściany, a może położyć tapety? Co powiesić w oknie? Klasyczne zasłony czy nowoczesną roletę? Co lepiej sprawdzi się na podłodze? Jak to wszystko dobrać i połączyć, aby do siebie pasowało, harmonizowało z całym mieszkaniem, a co najważniejsze odpowiadało również pozostałym domownikom?

Podjęcie właściwego wyboru niejednokrotnie sprawia nam problem głównie dlatego, że nie mamy wystarczającej wiedzy. Dziś postaramy się przybliżyć temat wykładzin dywanowych – podpowiemy do jakich pomieszczeń są przeznaczone oraz na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.
Wykładziny dywanowej nie sposób pominąć podczas planowania wyposażenia wnętrza, z uwagi na obszerny pakiet zalet, jakimi cechuje się ten produkt. Żaden inny rodzaj pokrycia podłogowego nie jest w stanie wnieść tyle ciepła, przytulności i domowej atmosfery do wnętrza, co wykładzina dywanowa. Nie ma też nic milszego od przechadzania się gołymi stopami po miękkiej i przyjemnej w dotyku podłodze. Ponadto wykładziny dywanowe dostępne są w bardzo szerokiej gamie kolorów, wzorów i faktur, przez co można je idealnie dopasować do tapet, zasłon i kolorystyki ścian każdego mieszkania.

A zatem: Jaką wykładzinę dywanową wybrać do naszych potrzeb, aby przez długi czas cieszył nas komfort jej użytkowania?

Na początku ustalamy do jakiego pomieszczania będzie ona przeznaczona. Można ją położyć niemal w całym domu, oczywiście z pominięciem łazienki i kuchni. W tych pomieszczeniach lepiej sprawdzą się panele winylowe (LVT) lub wykładzina PCV. Dywanówka natomiast sprawdzi się w sypialni, pokoju dziecka, a nawet pokoju dziennym czy na korytarzu. I tak: do pokoju dziennego, najczęściej użytkowanego przez domowników i odwiedzanego przez gości, polecamy wykładzinę odporną na ścieranie i zabezpieczoną powłoką antyzabrudzeniową.  Tu dobrze sprawdzą się  wykładziny z włókna poliamidowego lub mieszane. Runo powinno być gęsto tkane, strzyżone lub pętelkowe. Do sypialni wykładzina może być mniej wytrzymała, dzięki czemu możemy zastosować wyższe i milsze w dotyku runo, strzyżone lub pętelkowe. Do pokoju dziecka najlepiej sprawdzą się wykładziny zabezpieczone przed zabrudzeniami, miękkie i miłe w dotyku, a zarazem odporne na ścieranie. W tych pomieszczeniach swoją rolę dobrze spełnią wykładziny welurowe, pętelkowe i mieszane. W przedpokoju lub na schodach najłatwiej o zabrudzenia i uszkodzenia. Dlatego tutaj najlepiej zastosować wykładziny gęsto tkane, strzyżone, pętelkowe lub igłowane.
Kolejno decydujemy z jakiej przędzy będzie wykonana wykładzina do naszych wnętrz. Wykładziny z naturalnego włókna najczęściej kojarzone są z wełną. Wełna nie przyciąga kurzu, nie elektryzuje się, jest miękka i przyjemna w dotyku, sprężysta i trudnopalna. Dobrze zatrzymuje ciepło, a także wygłusza pomieszczenie. Ma też właściwości regulacji wilgoci w pomieszczeniu. Mniej popularne, ale równie miłe i miękkie w dotyku są wykładziny bawełniane, nie przysporzą one problemów przy ich pielęgnacji. Ważną informacją jest też to, że nie ścierają się i nie mechacą. Coraz większą popularnością cieszą się w ostatnich latach wykładziny z trawy morskiej. Bardzo dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach narażonych na duże natężenie ruchu. Trawa morska jest antystatyczna, odporna na uszkodzenia i ścieranie. Niestety jest sztywna, przez co nie nadaje się do pomieszczeń, w których chodzimy boso. Swoje zastosowanie częściej znajduje w hotelach, biurach lub sklepach np.: ze sprzętem RTV, niż w domach.

Wykładziny syntetyczne wykonane z poliamidu cechuje duża odporność na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie i odkształcenia. Nie chłoną wilgoci, bardzo dobrze przyjmują barwnik, dzięki czemu można produkować je w bardzo szerokiej palecie barw, co ułatwi (a może utrudni dobranie odpowiedniej kolorystyki do naszego pomieszczenia). Innym włóknem syntetycznym jest polipropylen, który jest łatwy w utrzymaniu czystości. Niestety jest ciężki w barwieniu, przez co wybór kolorystyczny jest ograniczony. Dodatkowo jest mniej sprężysty, zatem nie sprawdzi się w pomieszczeniach, w których dużo się chodzi.
Montaż wykładziny jest dość prosty. Wykładzinę można położyć niemal na każdym podłożu, bezpośrednio na wylewce lub starej drewnianej podłodze. Pamiętajmy jednak o prawidłowym przygotowaniu podłoża  - zagruntowaniu wylewki, aby z czasem jej pył nie przenikał przez wykładzinę lub wymianie gwoździ w naszej starej drewnianej podłodze (szczególnie tych ruchomych z tendencją na wychodzenia) na wkręty. Wykładziny dywanowej nie zaleca się układać na starych wykładzinach i pomieszczeniach o dużej wilgotności. Bardzo ważne jest klejenie wykładziny do podłoża. Wydłuża ono żywotność naszej podłogi, a przede wszystkim uniemożliwia przesuwanie się wykładziny, jej deformowanie i falowanie. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego kleju z czasem będziemy też mogli bez problemu zdemontować naszą wykładzinę. Jako podkład pod wykładzinę można zastosować piankę poliuretanową, występującą w kilku grubościach. Dzięki niej możemy podnieść miękkość wykładzin (nawet tych cieńszych) w naszych pomieszczeniach. Pianka wpływa również korzystnie na właściwości izolacji cieplnej powierzchni, a dodatkowo tłumi hałas i skutecznie wycisza pomieszczenie. Zwieńczeniem montażu jest wykończenie wykładziny dywanowej w postaci listew przyściennych MDF bądź PCV lub cokołu czyli obszytego paska wykładziny.
W naszej ofercie znajdą Państwo nie tylko wykładziny domowe, ale również przeznaczone do użytku publicznego. Wykładziny domowe są produkowane w belach, głównie o szerokości 4 metrów i  5 metrów, natomiast wykładziny komercyjne, oprócz formy belkowej  są dostępne  także w formie płytek. Jest to bardzo dobre rozwiązanie do pomieszczeń o gabarytowej powierzchni. Dodatkowo w razie silnych zabrudzeń lub uszkodzeń można wymienić poszczególne elementy.

W naszych salonach znajdą Państwo szeroki wybór wykładzin dywanowych do każdego pomieszczenia. Postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące produktu. Oferujemy również pomiar oraz szybki i profesjonalny montaż produktów zakupionych w naszych sklepach.
Zachęcamy do odwiedzin naszych salonów, kontaktu telefonicznego lub za pośrednictwem portali społecznościowych:
Warka, Senatorska 25,
tel. 510 393 313
Góra Kalwaria, Mariańska 2/1,
tel. 789 154 516
Nowe Miasto nad Pilicą, Warszawska 71, tel. 503 590 798

www.facebook.pl/dwm24
www.instagram.com/dwm24.pl

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja