240. rocznica śmierci Bohatera Dwóch Narodów - Kazimierza Pułaskiego

240. rocznica śmierci  Bohatera Dwóch Narodów  - Kazimierza Pułaskiego

W piątek 11 października odbyły się uroczyste obchody Dnia Pułaskiego w Warce. Uczczenie pamięci o Bohaterze dwóch narodów na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych uroczystości w powiecie.

Tegoroczna rocznica śmierci Pułaskiego rozpoczęła się mszą świętą w kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Warce z licznym udziałem pocztów sztandarowych ze szkół powiatu grójeckiego, placówek im. Kazimierza Pułaskiego oraz innych instytucji związanych z powiatem.
Po zakończonej mszy orszak pamięci  prowadzony przez Orkiestrę Reprezentacyjną Wojska Polskiego z Siedlec oraz żołnierzy z kompanii reprezentacyjnej   1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego  przemaszerował do Parku w Winiarach, gdzie miała miejsce część patriotyczna oraz ślubowanie uczniów klasy pierwszej wareckiej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Pułaskiego.
Część patriotyczna rozpoczęła się od przypomnienia krótkiego, lecz jakże intensywnego życia Pułaskiego, który spędził swoje pierwsze lata życia w Winiarach oraz znaczenia jego działalności na rzecz suwerenności narodu polskiego i amerykańskiego.
Kolejnym punktem był apel pamięci poległych i pomordowanych żołnierzy- bohaterów odczytany przez mjr Romana Fijałkowskiego i salwa honorowa wykonana przez Kompanię Honorową  1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego.
Tego dnia miało miejsce jeszcze jedno szczególne wydarzenie – uczniowie pierwszych klas Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Pułaskiego w Warce złożyli ślubowanie i stali się częścią społeczności szkolnej wareckiej placówki. 
Organizatorami uroczystości byli Starosta Grójecki  Krzysztof Ambroziak oraz Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce prowadzone przez Dyrektor Iwonę Stefaniak.
Patronat honorowy nad obchodami  240. rocznicy śmierci Kazimierza Pułaskiego objęli: Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski i Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński.Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja