Boisko jeszcze przed sylwestrem

Boisko jeszcze  przed sylwestrem

Obok podstawówki w Zbroszy Dużej powstanie boisko wielofunkcyjne. Plan budowy sali gimnastycznej przy szkole póki co nie będzie realizowany.

Inwestycja, która rozpocznie się lada chwila, polega na budowie boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 40x20 nawierzchnią z trawy syntetycznej uzupełnionej piaskiem i gumowym granulatem. Obiekt powstanie w miejscu obecnie istniejącego boiska szkolnego. Będzie służył uczniom podstawówki, lokalnemu klubowi Iskra, a także mieszkańcom do gry w piłkę siatkową, piłkę nożną, piłkę ręczną lub tenisa.

Oferta z wyjaśnieniami
Realizacja zadania będzie kosztować ponad 156 tys. złotych. Wykonaniem prac zajmie się firma Ogrody Lawenda mającą siedzibę w sąsiedniej gminie Warka. Przedsiębiorstwo przedstawiło zdecydowanie najkorzystniejszą finansowo ofertę (jako jedyne zmieściło się w limicie wydatków ustalonym przez jasieniecki samorząd).
Co ciekawe, oferta zwycięzców przetargu była o ponad 120 tys. zł niższa niż propozycja kolejnej firmy biorącej udział w postępowaniu. Tak duża różnica wzbudziła uzasadnione wątpliwości jasienieckich urzędników. Oferta pozostała więc poddana weryfikacji. Gmina poprosiła przedsiębiorcę o wyjaśnienia, skąd taka niska kwota w stosunku do cen proponowanych przez innych uczestników przetargu. – Rozmawialiśmy z właścicielami firmy. Ich wyjaśnienia były wiarygodne. Jak się okazało, ze względu na swoją lokalizację (zaledwie ok. 15 km od Zbroszy Dużej – red.) firma będzie miała znacznie łatwiejszą i tańszą logistykę od konkurentów. Ponadto, jest to przedsiębiorstwo, które już nie po raz pierwszy wykonywała zlecenia dla naszego urzędu, budując różnego rodzaju obiekty w sposób rzetelny, z dobrej jakości materiałów. W rezultacie podpisaliśmy umowę i czekamy na rozpoczęcie prac – mówi Marta Cytryńska, wójt gminy Jasieniec.

Boisko zamiast sali
Powstanie boiska wielofunkcyjnego oznacza, że gmina rezygnuje z pomysłu budowy sali gimnastycznej przy podstawówce w Zbroszy Dużej. Przypomnijmy, że w poprzednich latach jasieniecki samorząd pod wodzą poprzedniego wójta Marka Pietrzaka starał się o dofinansowanie tej inwestycji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Próby te jednak zakończyły się niepowodzeniem.
Zdaniem pani wójt gminy po prostu nie stać na budowę sali gimnastycznej. – Nawet gdybyśmy pozyskali dofinansowanie, realizacja tego zadania całkowicie zablokowałaby nam budżet. I to na kilka lat. Koszt budowy hali w Zbroszy Dużej szacowany jest obecnie na 6-7 milionów złotych, a dotacja mogłaby wynieść co najwyżej 50% kosztów. Tymczasem cały roczny budżet gminy Jasieniec na inwestycje to około 800 tys. złotych. Jest on dodatkowo obarczony spłatą kredytów i pożyczek. Musielibyśmy zrezygnować z budowy dróg, z modernizacji oświetlenia i innych inwestycji. Na to sobie nie możemy pozwolić – mówi Marta Cytryńska. – Zamiast sali przy szkole powstanie ładne, bezpieczne boisko wielofunkcyjne, które, mam nadzieję, będzie odpowiadać potrzebom mieszkańców, w tym uczniów – dodaje pani wójt.
Gminę w realizacji inwestycji wspomógł finansowo Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, który na budowę boiska w Zbroszy Dużej, w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej, przeznaczył kwotę 95 tys. zł.
Prace przy budowie obiektu mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Ostatnio zmienianyśroda, 23 październik 2019 05:45
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja